יומן מסע אישי (בלוג) שבו תוכלו להעלות את חוויותיכם מהטיול בשילוב תמונות והסברים!

לחצו על "הוספת רשומה חדשה..." והתחילו לכתוב, תוכלו גם לעלות תמונות מתאימות מהטיול על ידי לחיצה על הקישור: "הוספת תמונות...", מומלץ לקשר את הרשומה לערכים מסוימים כדי שהקוראים יבינו על איזה איזור מדובר ויוכלו להיכנס ולקרוא עליו מידע נוסף, כדי לעשות זאת לחצו על "קשר פריט..."
שוויץ עם ילדים
נכתב ע"י shamos
10 ימים בשוויץ הפחות מתויירת עם ילדים
תכנון הטיול (09/09/2007)

הטיול תוכנן לחופשת הקיץ בין ה17 ל 28 לאוגוסט. בקיץ שעבר ניסינו להצתנן קצת בחרמון וגילינו שגם שם חם ומחניק ממש כמו בשאר הארץ אז השנה החלטנו לטפס גבוה יותר עד לאלפים השווצרים.

מכיוון ששוויץ היא יקרה ועכשיו אני יכול להגיד אפילו יקרה מאוד, במקור הכוונה הייתה לחסוך ולנסוע בתחבורה ציבורית ולכן חיפשנו מקומות שיש אפשרות להגיעה עד אליהם באוטובוס או ברכבת ולכן כל המקומות שיצוינו כאן הם כאלה. למרות שלאחר בירור קצר באינטרנט הבנו שלשכור רכב ל 5 ימים בלי דלק יעלה לנו אותו הדבר כמו 3 ימים פס לרכבת (הרכבות יקרות בטרוף) אז אנחנו העדפנו רכב גם בגלל הגמישות וגם בגלל שיש מקום לאכסן את כל אלפי המשחקים, בקבוקים, טיטולים, נישנושים וכל שער הדברים שמגיעים ביחד עם ילד בן שנתיים וחצי

הקריטריונים האחרים שעל פיהם בחרנו את אזורי הטיול הם א) מקומות לא ממוסחרים מידיו ב) מקומות שהם במרחק סביר מג'נבה - למה ג'נבה? כי יש לנו חברים שגרים בעיירה קטנה ומקסימה בשם לוטריי שנמצאת על חופו של אגם ג'נבה למה מרחק סביר כי הדבר האחרון שאתה רוצה לעשות עם ילד קטן זה לנסוע במשך שעות בתפקיד כוכב אורח של ערוץ הילדים. וחוץ מיזה מה הטעם לבלות את הטיול בארץ עם טבע משגע כמו שוויץ בתוך האוטו - עוד על ג'נבה העיירות הקטנות וטיולי אופניים לאורך אגם ג'נבה בהמשך.

בסופו של דבר הדס(אישתי) בחרה מקום בעיירה קטנה בשם Les Hauderes (לז אודר) בעיקר בגלל התמונה של ה Bed and Breakfast (שמצאה ב- www.bnb.ch - אתר ה B&B של שוויץ) וגם בגלל הגובה של העיירה - יש אפשרות לחפש B&B עפ"י הגובה הייתם מאמינים. העיירה נמצאת 2.5 ש' מג'נבה ב"VALAIS" שזה אחד המחוזות בשוויץ שבהם עוברים האלפים.
העדפנו B&B כי רצינו מקום שיש בו גם מגע אם אנשים אחרים מטבח משותף, סלון משותף וכו... לצערנו בשוויץ אז גם האמבטיה ושירותים זה משותף אבל היה די ריק אז לא היה נורא! המחירים היו כמו צימר מפנק בצפון ישראל אבל שם אתה מקבל ארוחת בוקר בסיסית ומצאים פעם בשבוע. כמובן שאין מה לדבר על שיסדרו לכם את החדר לפחות לא איפה שאנחנו היינו. אבל כל הדברים האלו הופכים קצת לשוליים שאתה נמצא בגובה 1400 מטר מוקף הרים מושלגים, מקום שכל כביש שתבחר מסתיים בקרחון וכל ההרים מסביב מלאים במפלים גדולים וקטנים רועשים ושקטים מפלים על מפלים מים מים ועוד מים אוף אני צריך להשתין... שוב...
אני בטוח שבאזורים תיירותים ובמלונות התנאים טובים יותר וגם המחיר בהתאם אבל אנחנו רצינו מקום מבודד יחסית ושקט עם מקומות לטיולים רגליים ולז-אודר היה בדיוק זה - פירוט על הטיולים שעשינו באזור לז-אודר בהמשך

המקום השני שעליו הגענו ודיי במקרה היה פיוני(Fionnay) המקום הנ"ל הוא אפילו לא עיירה ממה שהבנו גרים שם אנשים שעובדים במפעל להגירת מי הקרחונים שהמקום הנ"ל הוא חלק מימנו אבל יש במקום גם מלון קטן שתי מסעדות ובתים קטנים ויפים מעץ שכנראה אפשר להשכיר. "פיוני" היא עוד יותר מבודדת מ לז-אודר והמקום פשוט מקסים או מדהים או כל מילה אחרת שיכולה לתאר צוקים עצומים עם שלג בקצוות אגם כחול ועוד אחד ירוק(הצבע של מי הפשרה מהקרחונים) ושקט ושלווה פסטורלים. עוד דבר טוב בפיוני שהוא לא רחוק מעיירת נופש וסקי ענקית (Verbier) מלאת מסעדות מלונות ואנשים ועוד אנשים ועוד אנשים מה טוב בזה אתם שואלים טוב אין בזה הרבה טוב מלבד העובדה שיש שם הרבה אפשרויות כמו מלא רכבלים שלוקחים אותך עד לפיסגה הכי גבוה באזור ומשם אפשר לראות נוף מדהים, אפשר לעשות טרק של יומיים חזרה עד פיוניי בנוף מטריף שכולל שלג, מדבר אלפיני, ואגם טבעי. או סתם לרדת באופניי הרים בטרוף. ראיתי משפחות שלמות דוהרות על אופני הרים בזויות מפחידות וכמובן שהאמהות היו הכי איטיות. - עוד על הטרק האופניים והרכבלים בהמשך...

תאונה קטנה, ותובנות על המזג אויר בשוויץ...
3ימים לפני שנסענו (כמובן) לנדב הייתה התרסקות קטנה לתוך שייח. היו תפרים אייך לא, אבל נדב היה גיבור וגם הרופאה הייתה ממש בסדר וגם סיפרה לנו תוך כדי שהם היו בשוויץ שנה לפני כן ואחרי יומיים בהרים הם היו צרכים לנסוע לעיר הקרובה כדי לקנות מעילים לכולם.
אז ככה אל תיתנו לקייץ הישראלי לבלבל אותכם המזג אויר השווצרי מאוד הפכפך יום אחד יכול להיות חם בטרוף בגדים קצרים, סנדלים, כובע נגד שמש וכמובן משקפיי שמש, גם לילדים. ולמחרת פתאום יכול לרדת שלג או גשם או שסתם יהיה קררר מאוד. אז לא לשכוח כובעי צמר וכפפות לכולם. ובקשר לתאונה ולתפרים הילד החלים יפה והספיק להתרסק עוד מספר פעמים מאז וכנראה שעד שלא נתפור לו כסדה לראש לא נהיה לגמרה רגועים.

אז תעשו חיים בינתיים ותוסיפו תגובה שלא ישעמם.
ביי
איתן


קצת תמונות בינתיים.
(ללחוץ על view slideshow)

http://www.kodakgallery.com/I.jsp?c=v9y1qmf.3buzxhrr&x=0&y=-ev6upc

- המשך יבוא
הוספת תגובה חדשה...
פיוניי(Fionnay) והטרק הגדול (09/09/2007)

היינו בפיוני(ראה דף ראשון) והיה מקסים וגם גילינו מבעל המקום שיש כמה אפשרויות של טיול 1) לנסוע עד המאגר בסוף הכביש - אבל אנחנו כבר למדנו שכל כביש באזור או שמסתיים בקרחון או במאגר של מיי הקרחונים אז מה הלאה.

אפשרות 2) לעלות בכביש פתלתל עד גובה של 2500 מ' ושם יש מסעדה בסוף היקום (Cabane brunnet) ועוד הליכה של חצי שעה עד שעה לראות את כדור הארץ מגבוה, ואת האלפים בגובה העיניים. מומלץ מאוד וזהירות בנהיגה למטה.וומה עוד

3) טיפוס מפרך של שעתיים עד שלוש,מפיוניי ל"cabane louvie" יותר גרוע מהעליה למצדה ! אבל משתלם בקצה יש אגם מקסים עם סירה אחת ונוף של קרחון מדהים ממש ממול המקום עצמו חלים אותם חוקים כמו סיני - יש מקום צנוע לישון, אפשר לקנות ולירשום, ארוחת ערב היא די קבוע אבל כמובן שאפשר להזמין גבינות מסריחות על האש ז"א פונדו. והעובדים ז"א עובדות סופר חברמניות ומזכירות מתנדבות בקיבוץ

4) גם כן להגיע לcabane louvie אבל בדרך הארוכה והקצת פחות תלולה דרך מטריפה שכוללת עלייה ברכבל, מ "le chable" עד התחנה הכי עליונה, מעבר דרך אזור עם שלג (בתאריכים שעברתי היה עדיין שלג), ירידה למדבר אלפיני אפילו פגשתי ב3 יעלים אלפיניות שבעיניי נראו בדיוק כמו היעלים במדבר יהודה. וירידה לאגם של "cabane louvie " ממקודם. אני יצאתי לטרק ב 9 והגעתי ל "cabane" ב4 בערב עם הרבה עצירות אז מין הסתם אפשר להגיע ל פיוניי ביום אחד אם יוצאים מספיק מוקדם. אבל שלא ממהר ואוהב לעצור ולהביט ולהנות מהמקום והנוף עוצר הנשימה יוכל לנצל את האפשרות לישון למעלה על ההר ולרדת חזרה ל פיוניי כעבור חודש או חודשיים הירידה כאמור היא בערך שעתיים.

5) קמיקזה עם אופניים לכל מי שאוהבים לשהוט בהרי ירושליים זה ממש בשבילכם כמו מקודם לוקחים את הרכבל מ "le chable" עד התחנה הכי עליונה, אבל בדרך שוכרים אופניים בעיירת הסקי. ואח"כ?? זוכרים לקחת תפילין כסדה ומגנים. בהצלחה!!!
הוספת תגובה חדשה...