איך בוחרים חברה לתכנון פיננסי?

כולנו יודעים שבמציאות של היום, לא מספיק רק להרוויח כסף בעבודה קשה. כדי לשמור על איזון כלכלי יש לתכנן את ההוצאות מול ההכנסות, ומומלץ לעשות אף יותר מכך. לתכנן ולנהל בעצמכם את כל הפעילות הפיננסית שלכם. אם זה ההפרשות לפנסיה, לקרן השתלמות, ואם זה השקעות שונות במכשירים פיננסים שונים. אז איך בוחרים חברה לתכנון פיננסי? מה בדיוק חשוב בתהליך? כל הפרטים ממש כאן.

 

מה זה אומר תכנון פיננסי?

חברת תכנון פיננסי תנהל עבורכם את כלל ההשקעות והחסכונות שברשותכם. בדרך כלל, החברה תעבור על ההפרשות לפנסיה שלכם, על החסכונות השונים, ועל כלל ההשקעות שצברתם במהלך השנים. לאחר סקירה מדוקדקת של מצבכם הכלכלי, החברה תמליץ לכם בדיוק מה לעשות ותנהל עבורכם את ההשקעות והרווחים בחכמה ובמקצועיות. בסוף, עובדים בחברת תכנון פיננסי, כמו למשל השיא GROUP ייעוץ פיננסי, הם אנשים מקצועיים, בעלי ניסיון רב בתחום הפיננסי, והם ידעו הכי טוב להמליץ לכם על ההתנהלות הפיננסית שלכם.

תכנון פיננסי

מה חשוב בבחירת חברה לתכנון וניהול פיננסי?

  • הגדרת מטרות – דבר ראשון, לפני שאתם מתחילים בכלל לחפש, הגדירו לעצמכם מה אתם מחפשים. מה התחום הפיננסי שאותו אתם רוצים שהחברה תנהל עבורכם? עד כמה אתם מוכנים לסכן את הכסף שלכם בחשיפה למניות או מכשירי השקעה בעלי אופציה להפסד. מדוע בכלל אתם צריכים את החברה? האם יש לכם בכלל כספים שדורשים ניהול, אולי תוכלו לקרוא קצת ולנהל לעצמכם את התחום הפיננסי? והאם אתם צריכים רווחים כבר עכשיו? או מוכנים ללכת להשקעות לטווח ארוך ותהליכים שאורכים זמן רב.
  • מידע – לפני שאתם מפקידים את כלל החסכונות שלכם בידי חברה, בצעו מחקר, ובדקו לגבי חברות שונות. ישנם חברות רבות, ביניהן השיא GROUP ייעוץ פיננסי, שתוכלו לקרוא עליהן ברשת, להבין מה היו התשואות שלהן בשנים האחרונות במגוון המכשירים הפיננסיים. תוכלו לראות מי הם עובדי החברה ואלו שינהלו עבורכם את הכסף, מה ההכשרה שהם עברו ומה הניסיון שלהם. תוכלו לקרוא משובים וחוות דעת של אנשים שהפקידו את כספם בחברה, ובאופן כללי להתרשם ממספר חברות לפני הבחירה הסופית.
  • בחירת החברה – ערכו רשימה שתשווה בין המטרות והרצונות שלכם מהשלב הראשון, יחד עם המידע שקיבלתם על החברות השונות בשלב השני, ובדקו איזו חברה הכי מתאימה לכם על פי רשימה זו. לאחר שהבנתם מי החברה שתענה עבורכם על מירב הציפיות, בחרו בה, דברו עם הנציג, והבהירו כמובן מה הציפיות שלכם ומה מטרת ההתקשרות ביניכם.

לסיכום, בחירת חברה לתכנון פיננסי אינה דבר של מה בכך. אתם מפקידים את מיטב כספיכם אצל אנשים אחרים, ולכן, לפני הכל, הגדירו לעצמכם את רצונותיכם, ערכו מחקר מקדים בין החברות לגבי החברה המתאימה, ולבסוף, בחרו את החברה שתמלא את כל ציפיותיכם.

תכנון פיננסי

המאמר שימושי ?
שתפו עם החברים בקליק

מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך

חשבונית מס
מה זה מודל חשבוניות ישראל?

מודל חשבוניות ישראל שנכנס לתוקף בחודש מאי לשנת 2024 הוביל להתעניינות ערה בנושא. גולשים רבים שמעו על המונח בתקשורת וברשתות החברתיות, אך מעטים הם אלה שהספיקו להכיר בו מקרוב. עובדה

למאמר המלא »