דואגים לעתיד: כך תתכננו את הפנסיה נכון

לאחרונה יותר ויותר אנשים מודעים לחשיבות התכנון הפנסיוני. מרבית האנשים בישראל לא יודעים מה קורה עם קופת הפנסיה שלהם. הם מפרישים מידי חודש לקופת הפנסיה והם מקווים שחברת הביטוח פועלת עבורם. הבעיה היא שכדי שקרן הפנסיה תהיה משתלמת צריך לבחור דווקא באחת כזו. מה עושים? מתחילים להתכונן לפנסיה מראש.

 

חושבים על הפנסיה מגיל צעיר

לא צריכים להגיע לגיל זקנה ורק אז להיזכר ממה שקורה עם קופת הפנסיה. כבר בגיל צעיר כדאי לחשוב על הפנסיה העתידית. גם אם אתם בני 25 כדאי לפנות ליועץ פנסיוני שיתכנן עבורכם חיסכון לפנסיה. חכם עיניו בראשו. אל תישארו מאחור. ככל שנערכים מוקדם יותר, הסיכויים להגדלת הפנסיה גבוהים יותר.

 

בוחרים קופת פנסיה משתלמת

כאשר קופת הפנסיה שלכם נפתחה, הייתם צריכים לבחור אותה. מרבית הפעמים המעסיקים הם אלו שבוחרים עבור העובדים שלהם איפה לנהל את קרנות הפנסיה וכך המעסיקים לא יכולים לבדוק מהי הקופה המתאימה ביותר לצרכי העובד. כל עובד צריך לדאוג לעצמו ולעשות שיעורי בית למציאת הקרן המשתלמת ביותר עבורו.

אישה מבוגרת

הנקודות החשובות בבחירת קופת פנסיה

כאשר בוחרים קרן פנסיה לפתיחת קופה, צריכים לדעת על אילו נקודות להתעקב ולבדוק. ריכזנו כאן את הנתונים שאסור לפספס:

 

גובה דמי הניהול

על ניהול קופת הפנסיה חברת הביטוח גובה דמי ניהול המופרשים מדמי הצבירה ומדמי ההפקדה. אמנם יורדים לדמי הניהול מספר שקלים בודדים, אך הם הבסיס להגדלת הכסף ולכן כל אחוז עשוי להיות משמעותי. בדקו מה גובה דמי הניהול ובדקו אם יש הצדקה למחיר הגבוה. ישנן חברות הגובות דמי ניהול גבוהים מהסטנדרט, אך הן גם מביאות לתוצאות טובות יותר…

 

מסלולי הקרן

הכספים המופקדים בקופה מופקדים במסלולי השקעה שונים בהתאם להגדרת הקופה. אתם יכולים לבחור לשלב מסלולים שונים בקופה שלכם.

 

מה הביטוח כולל

בדקו מה תקבלו מהביטוח במקרה ביטוחי, אילו מקרים מבוטחים והאם יש חברה אחרת המציעה ביטוחים מקיפים יותר במחיר נמוך יותר? לצורך כך צריך לעשות עבודת שטח וכדאי להיעזר בסוכן ביטוח לצורך כך.

 

מדד שארפ

מדד שארפ מצביע על רווחיות קרן הפנסיה. תוכלו לראות את המדדים באתר משרד האוצר. הרי אף אחד לא היה רוצה להשקיע אצל חברה שלא הצליחה להביא לתוצאות. ניתן להיעזר באתר פנסיה נט לצורך השוואה של ביצועי קרנות הפנסיה השונות.

 

שירות

פנו לחברה שיהיה לכם קל להתנהל מולה. השירות והזמינות חשובים. חשוב לוודא שמדובר בחברה אמינה שלוקחת אחריות ועומדת בביטוחים שהיא מעניקה. העדיפו חברה בעלת אתר להנגשת המידע האישי שלכם, להקלה על עצמכם.

 

לסיכום

כדי להגיע לימי הזקנה בכבוד, חשוב לתכנן את הפנסיה. ההמלצה היא לפנות לייעוץ מקדים בנושא ולהיערך ככל הניתן לתקופה הקרבה. ההמלצות תהיינה מגוונות בהתאם לתנאי החיים של המבוטח.

שטרות של מאה

המאמר שימושי ?
שתפו עם החברים בקליק

מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך

חשבונית מס
מה זה מודל חשבוניות ישראל?

מודל חשבוניות ישראל שנכנס לתוקף בחודש מאי לשנת 2024 הוביל להתעניינות ערה בנושא. גולשים רבים שמעו על המונח בתקשורת וברשתות החברתיות, אך מעטים הם אלה שהספיקו להכיר בו מקרוב. עובדה

למאמר המלא »