האם הכנת תלושי השכר שונה לעסקים גדולים?

כל עסק, בין אם מדובר בעסק גדול ובין אם מדובר בעסק קטן, צריכים להפיק תלושי שכר. מלאכת חישוב המשכורות מצריכה ידע מקצועי ומעמיק ולא ניתן להתפשר על פחות מטוב גם כאשר מדובר בעסק קטן ואפילו זעיר. חישוב תלושי שכר חייב להיות מדויק. כאן ריכזנו  עבורכם מידע על שירות הפקת תלושי שכר לעסקים.

 

הפקת תלושים לעסקים גדולים

עסקים המעסיקים מספר רב של עובדים (מעל 100 עובדים) יעסיקו בדרך כלל מנהל חשבונות משלהם שתעסוק בכל התחום הכספי של העסק. התחום הכספי יכלול גם את חישוב השכר והפקת התלושים. בחברות כאלו נוצר עומס לקראת כל סוף חודש ותאריכי תשלום המשכורות והעברת הדו"חות.

פעמים רבות עסקים כאלו נדרשים להיעזר בעובדת נוספת לתגבור וכך הם מצליחים לצלוח את התאריכים העמוסים, אך בחישוב מעמיק הם מעסיקים עובדים כל החודש למרות שהם עובדים בעיקר בסוף החודש. עלויות העסקת עובדי הנהלת חשבונות וחשבי שכר היא גבוהה. ככל שמנהל החשבונות הוא מקצועי וותיק יותר, הוא ירצה שכר גבוה יותר וכך בעלי עסקים מוצאים את עצמם מסתפקים באנשי מקצוע בינוניים או שהם משלמים מחיר יקר מידי. בקלות ניתן להוזיל את מחיר הפקת התלושים על ידי פנייה ללשכת שכר חיצונית המציעה הכנת תלושי שכר לעסקים.

 

יתרונות לשכר שכר חיצונית

לשכת שכר חיצונית היא משרד חיצוני הנותן שירותי הנהלת חשבונות לעסקים כמו הפקת תלושי שכר. החברה מקבלת מהעסק תשלום לפי תלוש וכך לפי כמות העובדים היא מנפיקה תלושים מתאימים. לשכת השכר החיצונית עושה את אותה עבודה של חשבי שכר –  הם מנפיקים את התלוש ומציעים ליווי מקצועי לאורך כל הדרך לבעל העסק.

  • מחיר זול יותר
  • מקצועיות רבה יותר
  • עבודה מהירה
  • ליווי מקצועי לאורך כל הדרך
  • שמירה על דיסקרטיות

 

דיסקרטיות מחייבת

כאשר מדובר בעסק גדול, בעל העסק לא מעוניין שעובד אחד ידע על גובה המשכורת של השני. הוא גם לא רוצה שהעובדים ידעו על מצבו הפיננסי של העסק וכך עסקים גדולים רבים פונים ללשכת שכר חיצונית האמונה על דיסקרטיות. בעל העסק מקבל שירותי הנהלת חשבונות ואף אחד מלבדו לא מתעדכן בגובה השכר  של עובד, גובה ההוצאות של החודש והמצב הפיננסי הכללי.

 

לסיכום

כאשר מדובר בעסק גדול חישוב המשכורות לא משתנה. אך כן ישנה חשיבות עולה ביחס לשמירה על סודיות השכר כמו שסיכמנו כאן. בעלי עסקים רבים לא מעוניינים שהעובדים שלהם עצמם ידעו על מצבו הפיננסי של העסק ולא יוודעו לגובה המשכורות של חבריהם וכך הם פונים לקבל את שירותי לשכת שכר חיצונית. כך הם מקבלים שירות מקצועי במחיר נמוך יחסית המתבסס על מספר התלושים הנדרשים. הם מקבלים ליווי מקצועי של משרד המציע שירותי הנהלת חשבונות ומקבלים תמורה משתלמת.

שעון ומטבעות

 

המאמר שימושי ?
שתפו עם החברים בקליק

מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך