המדריך המלא להתחדשות עירונית

הצורך למצוא פתרון דיור בישראל הוליד פרויקטים שונים של התחדשות עירונית כמו פינוי בינוי ותמ"א 38. בנוסף לכך, גם העובדה שישראל נמצאת בדרגת סיכון גבוהה מבחינת רעשי אדמה הובילה לכך שנושאי ההתחדשות העירונית עלו על הפרק כבר לפני שנים. מה זה אומר והאם זה כדאי? כל הפרטים במדריך שלפניכם.

 

תמ"א 38 או פינוי בינוי?

ראשית, חשוב לדעת שכאשר מדברים על התחדשות עירונית צריך כמובן לקבל אישורים לביצוע הפרויקט שבו אתם מעוניינים, וזאת לפני התחלת העבודה. שנית, אין תשובה אחת נכונה לשאלה האם פרויקט של תמ"א 38 יוכל להתאים יותר או פרויקט של פינוי בינוי. לא בכל מקום שבו תקבלו אישור לתמ"א 38 תוכלו גם לקבל אישור לפרויקטים אחרים ולכן כל מקרה נבדק לגופו. כמו כן, חשוב להבין את ההבדל בין שתי האפשרויות האלה. כאשר מדברים על תמ"א 38 מדברים על פרויקט נקודתי יותר וההוכחה לכך היא שדיירי הבניין לא צריכים לעזוב אותו. האם אומנם חיים באי נוחות, אך היא זמנית לחלוטין ובסופו של דבר הם מקבלים דירה גדולה, חדשה ומרווחת יותר. לעומת זאת, כאשר מדברים על פרויקט כמו פינוי בינוי המצב שונה, שכן במקרה כזה אין כל אופציה אחרת אלא לעזוב את הבניין. כפי שהשם מעיד: מפנים את הבניין, הורסים אותו לחלוטין ובונים אחר במקומו. לכן הדיירים חייבים לפנות אותו, אך בסוף הפרויקט הם מקבלים דירה חדשה לחלוטין.

האם פרויקטים של התחדשות עירונית מהווים פתרון למצוקת הדיור?

אם תפנו אל חברת אסדן התחדשות עירונית לקבלת מידע בנושא, אתם תראו שהתשובה היא שפרויקטים כאלה בהחלט מסייעים בעניין הזה. למעשה, בירושלים ספציפית, מאז שהחלו התכניות השונות של התחדשות עירונית בשנת 2004 אושרו לא פחות מ2,000 יחידות דיור ועוד 10,000 יחידות דיור נמצאות כעת בשלבים שונים לקבלת האישורים השונים וביצוע הפרויקטים. משמעות הדברים היא שבהחלט ניתן לומר שתכנית ההתחדשות העירונית יכולה להוות פתרון מוצלח למצוקת הדיור, בירושלים ומחוצה לה.

 

חברה מובילה לביצוע פרויקטים של התחדשות עירונית

דיירים שרוצים להתחיל להניע פרויקט של תמ"א 38 או פינוי בינוי צריכה לחפש את היזמים הטובים ביותר שיהיו אמונים על העניין הזה. כפי שראינו, מדובר על פרויקטים רציניים ביותר שמשפיעים על חייהם של דיירים רבים ועל העיר כולה. לכן, אם תוכלו לבחור את אנשי המקצוע הכי טובים ומנוסים שיש, מה פתאום שתתפשרו על משהו אחר? כדי לבחור יזמים מקצועיים לביצוע פרויקטים מהסוג הזה כדאי לבדוק מה הניסיון שלהם, מה הם עשו בעבר והאם פרויקטים אחרים שבוצעו על-ידם נראים לכם מוצלחים. מומלץ גם לקבל חוות דעת מסודרות מבניינים שבהם כבר בוצעו פרויקטים של התחדשות עירונית על ידי אותם אנשי מקצוע כי זו הדרך הטובה ביותר לקבל החלטה נכונה בנושא.

פרויקט מגורים

המאמר שימושי ?
שתפו עם החברים בקליק

מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך

חשבונית מס
מה זה מודל חשבוניות ישראל?

מודל חשבוניות ישראל שנכנס לתוקף בחודש מאי לשנת 2024 הוביל להתעניינות ערה בנושא. גולשים רבים שמעו על המונח בתקשורת וברשתות החברתיות, אך מעטים הם אלה שהספיקו להכיר בו מקרוב. עובדה

למאמר המלא »