השוואת ביטוח נסיעות לחו"ל – למה חובה להשוואת בין המחירים השונים

נסיעות לחוץ לארץ הן חלק בלתי נפרד מחיינו. בין אם מדובר בחופשות או בנסיעות עסקים, אנו טסים בממוצע אחת לשנה ונראה שכל התהליך פשוט למדי. בתוך דקות ספורות אנו מזמינים טיסה ומלון, מנווטים בקלות במדינת היעד בזכות WAZE וגוגל מפות ומוצאים נקודות עניין בעזרת חיפוש אינטרנטי פשוט, בגוגל או ברשתות החברתיות.

 

ביטוח נסיעות לחו"ל

הפשטות הזו, משכיחה מציבור הנוסעים שדברים עלולים להשתבש. השיבושים החמורים ביותר, הם שיבושים בתחום הרפואי והבטיחותי. בארץ, אדם חולה יגיע לקופת החולים שלו ובמקרים קיצוניים לבית החולים, ויקבל טיפול מסור. בחו"ל, המצב לא כל כך פשוט. האשפוזים והטיפולים יקרים מאוד וללא ביטוח, יתכן שהחולה או הפצוע כלל לא יתקבלו בשערי קופת החולים.

כדי להפוך גם את המימד הבריאותי לפשוט, יש לבצע ביטוח נסיעות לחול. הביטוח יכסה את ההוצאות הרפואיות ויאפשר קבלת סיוע רפואי מלכתחילה. הביטוחים מכסים נזקים רבים ומחירם משתנה בהתאם לנזקים המבוטחים.

 

כיסויים סטנדרטיים ואקסטרות

לרוב, ביטוח נסיעות לחו"ל יכסה אשפוזים ושליחת משלחות חילוץ במקרי הצורך. העלות המקסימלי לאשפוז או לחילוץ, משתנה בין המבטחות. בנוסף, בימי הקורונה רובן של החברות מציעות הרחבות מיוחדות לנזקי קורונה העלולים להשית על הנדבקים עלויות רבות. ניתן להוסיף על הכיסוי הסטנדרטי כיסויים נוספים. במידה והטיול שלכם כולל השכרת רכב, מומלץ להוסיף ביטוח שאינו בריאותי בהכרח אך נחוץ למדי – ביטוח מפני נזקים לרכב.

אם תזיקו לרכב ששכרתם, חברת ההשכרה תדרוש מכם לפצות אותם בגין הנזק שנגרם. לרוב, התשלום שיגבה מכם יהיה גבוה באופן משמעותי מהנזק שאכן גרמתם. על שריטה קלה יגבו מכם מאות עד אלפי שקלים ועל נזקים משמעותיים יותר תחויבו בסכומים גבוהים במידה ניכרת. הוספת ביטוח רכב לביטוח הבריאות שלכם, אמנם תייקר את עלות הביטוח, אך תחסוך לכם סכומים משמעותיים במקרה שתזיקו לרכב ששכרתם.

רצוי מאוד להוסיף ביטוח אקסטרים אם הטיול שלכם כולל פעילויות אקסטרים, דוגמת סקי, טרקטורונים, בנג'י וכדומה. נזקים מפעילויות אלו אינם מכוסים בהכרח בביטוח הרגיל, שכן יש בהם מעין הסתכנות מרצון והנזק לא נכלל בנזקים הבלתי צפויים המכוסים בביטוח. לכן, הוסיפו ביטוח אקסטרים ככל שפעילות שכזו מתוכננת.

 

ביטוח יומי

יתרון של ביטוח הנסיעות הוא שהוא נגבה לפי יום. מכיוון שכך, אם, למשל, מתוך טיול של שבועיים אתם עושים פעילויות אקסטרים במשך יומיים ושוכרים רכב לעוד שלושה ימים, לא תצטרכו לבטח את כל השבועיים בביטוח המקסימלי, אלא רק לימים הרלוונטיים.

 

השוואת מחירים

כל חברות הביטוח הגדולות מציעות ביטוחי נסיעות לחו"ל. אליהן, מצטרפות קופות החולים שלרוב מציעות ביטוח המתבסס על אחת מהחבילות של חברות הביטוח הגדולות. יש להשוות בין הביטוחים לפי שני פרמטרים – הראשון הוא כמובן המחיר, אך לא פחות חשוב מכך, יש להשוות מה מכסה הביטוח.

ביטוח זול יותר אינו משתלם בהכרח אם הוא מכסה אשפוזים עד תקרה נמוכה יחסית, או אם לא כלולים בו נזקי קורונה למשל. הדבר נכון שבעתיים כאשר כלולות בטיול פעילויות אקסטרים, שם היקף הביטוח חשוב יותר ממחירו. מכיוון שכך, היכנסו לאתרי השוואת מחירי ביטוח נסיעות לחו"ל. הזינו את כל הפרטים הדרושים, וכך תוכלו למצוא את הביטוח המשתלם ביותר עבורכם.

 

לסיכום

ביטוח טוב הוא ביטוח שמכסה נזקים רבים, במחיר ריאלי. ערכו סקר שוק לפני שתסגרו ביטוח, ותחסכו כסף רב. חופשה מהנה!

נוסעים

המאמר שימושי ?
שתפו עם החברים בקליק

מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך

חשבונית מס
מה זה מודל חשבוניות ישראל?

מודל חשבוניות ישראל שנכנס לתוקף בחודש מאי לשנת 2024 הוביל להתעניינות ערה בנושא. גולשים רבים שמעו על המונח בתקשורת וברשתות החברתיות, אך מעטים הם אלה שהספיקו להכיר בו מקרוב. עובדה

למאמר המלא »