חוששים שהפרתם את חוזה מכירת הדירה? יש מי שיעזור לכם!

הפרת חוזה מכר אינה עניין של מה בכך. הדין קובע כי חוזים יש לקיים והפרה של חוזה משפטי בהחלט עלולה לסבך את המפר. עם זאת, בעזרת ייצוג משפטי נכון ניתן יהיה למזער את ההפרה, להפוך אותה להפרה שאינה יסודית או לטעון כי כלל לא בוצעה הפרה. מכיוון שכך, ככל שאתם חוששים שהפרת חוזה מכר, פנו עוד היום לעורך דין מקרקעין באזורכם.

 

חוזים יש לקיים

הכלל הבסיסי ביותר בדיני החוזים הוא חוזים יש לקיים. חוזים נועדו לאפשר התקשרויות לטווח ארוך, תוך צמצום הסיכונים למינימום. המנגנון כולו מושתת, כמובן, על ההנחה כי הצדדים לחוזה יקיימו אותו. הפרת החוזה מערערת את מנגנון החוזים כולו.

לעיתים, הפרת החוזה יכולה להיות יעילה. צד שגילה, למשל, כי יש לו הזדמנות טובה יותר מהחוזה הנוכחי, יהיה מעוניין להפר את החוזה. מכיוון שהפרה שכזו תפגע במנגנון הבסיסי של דיני החוזים, המחוקק אסר על הפרות, יעילות ולא יעילות כאחד, והטיל סנקציות על הצד המפר. הסנקציות מתבטאות בתור תרופות, דהיינו סעדים, להם זכאי הצד הנפגע מההפרה.

 

תרופות בדיני חוזים

לרשות מי שנפגע מהפרת החוזה, עומדות שלוש תרופות עיקריות. הראשונה, היא תרופת האכיפה. הנפגע יוכל לדרוש מבית המשפט להורות על אכיפת החוזה. השנייה היא תרופת הפיצויים. המפר ישלם פיצוי לנפגע שיעמיד אותו במקום בו היה לו קוים החוזה או פיצויים מוסכמים, על פי הכתוב בחוזה. התרופה השלישית הינה ביטול והשבה, במסגרתה כל צד ישיב את שקיבל מהצד השני והחוזה יתבטל לחלוטין.

 

הפרה יסודית ושאינה יסודית

חוק החוזים תרופות מבדיל בין הפרה יסודית של החוזה לבין הפרה שאינה יסודית. הסעדים האמורים יעמדו לימין הנפגע רק כאשר ההפרה יסודית. כאשר ההפרה אינה יסודית, הסעדים האפשריים יהיו מצומצמים הרבה יותר. מכיוון שכך, ככל שהסתבכתם בהפרת חוזה, פנו אל עו"ד הפרת חוזה נדלן אשר יטען כי לא ביצעתם כל הפרה של החוזה. לחלופין, ההפרה אינה יסודית.

שופט

צמצום סעדים

במקרים בהם ברי כי ההפרה של החוזה יסודית ואין מחלוקת על כך, עו"ד הפרת חוזה מכירת דירה יוכל לנקוט במספר טקטיקות משפטיות. ראשית, ביכולתו לטעון כי הצד שכנגד הפר תחילה את החוזה ומכיוון שכך הרי שהחוזה כבר היה בטל ומבוטל לפני ההפרה שלכם.

שנית, עורך הדין יוכל לנקוט בפעולות מהירות, אשר יצמצמו את סל הסעדים האפשרי בעסקה. הוא יוכל, למשל, למכור את הדירה לצד ג' תם לב ובכך לשלול את תרופת האכיפה. במקביל, הוא יטען להפחתת פיצויי הקיום שמגיעים לנפגע, לאור עקרון הקטנת הנזק.

 

לסיכום

לסיכום, חוזים יש לקיים. עם זאת, ככל שהפרתם חוזה, פנו אל עו"ד הפרת חוזה לייצוג משפטי. עורך הדין יוכל לטעון כי לא הפרתם כלל את החוזה. למצער, עורך הדין יצמצם את השלכות ההפרה.

ציוד משפטי

המאמר שימושי ?
שתפו עם החברים בקליק

מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך

פנים משרדים מודרניים
איך לעצב את המשרד שישדר יוקרה

הרושם הראשוני הוא חשוב, ובמיוחד כשמדובר במשרד. המשרד הוא המקום שבו אתם פוגשים לקוחות, שותפים ועובדים, והוא צריך לשקף את המקצועיות והאמינות שלכם. עיצוב משרד יוקרתי יכול לתרום רבות ליצירת

למאמר המלא »