כך תחשבו מע"מ בצורה יעילה ומהירה

מע"מ או בשמו הידוע היותר מס ערך מוסף הוא למעשה הדרך המרכזית של המדינה להרוויח כסף מצריכה של מוצרים. בכל מוצר שאנחנו קונים, לא משנה באיזה תחום, יש סכום מסוים של כסף מתוך הקנייה שמגיעה אל המדינה. הסכום הזה הוא אחוז מסוים מתוך המחיר הכללי, וכדאי לדעת אותו. כיון שחישוב אחוזים יכול להיות מסובך, אנחנו כאן כדי לספר איך לעשות את זה. 

 

מס ערך מוסף

מע"מ הוא היטל שהמדינה מטילה בגובה 17% כמעט על כל מוצר או שירות. במקרים רבים בעלי מקצוע מחשבים אותו בצורה נפרדת, ויש מקומות, כמו אילת למשל שבהם יש לו חשיבות רבה כיון שלא צריך לשלם אותו וכך המוצרים נעשים זולים יותר. המע"מ הוא לא קבוע, והממשלה יכולה לשנות אותו, אם כי חשוב לדעת שהשינוי הזה נעשה רק לעיתים רחוקות.

 

חישוב מס ערך מוסף

לאור העובדה שחישוב מע"מ דורש מכם שליטה באחוזים, לא תמיד קל לבצע את החישוב הזה. הדרך הנוחה ביותר היא כמובן בעזרת מחשבון מע"מ שכל מה שאתם צריכים להכניס אליו זה פשוט את הסכום הכללי והוא כבר ידע להגיד לכם כמה בדיוק המע"מ על הסכום הזה. אם המחשבון לא נמצא בהישג היד שלכם באותו רגע, יש עוד כמה דרכים שיכולות לעזור לכם לחשב את המע"מ.

 

הכפלה וחילוק במאה

הדרך הראשונה שיכולה להיות נוחה, במיוחד אם הסכום הכללי הוא מספר עגול בצורה כזו או אחרת, היא פשוט להכפיל את המספר הכללי ב17 ואז לבצע חלוקה במאה. היתרון בשיטה הזו נעוץ בעובדה שחלוקה במאה היא פעולה חשבונית פשוטה כיון שכל מה שהיא דורשת מכם זה פשוט להזיז את הנקודה העשרונית של המספר פעמיים לכיוון ההתחלה שלו.

 

חישוב מקורב

במתמטיקה, ישנם הרבה מקרים שבהם אנחנו לא יכולים לדעת ערך מסוים, אולם אנחנו יכולים להבין מה סדר הגודל שלו בצורה די מדויקת. אם הסכום שעליו אתם אמורים לחשב מע"מ הוא סכום מסובך, אבל חשוב לכם לדעת בערך מה יהיה המע"מ עליו, הנה לכם דרך מצוינת.

חלקו את המספר שיש לכם בעשר, שזה פשוט אומר להזיז את הנקודה העשרונית צעד אחד ימינה. הסכום שיש לכם הוא עשר אחוז מהמוצר, הכפילו את הסכום הזה בשתיים ותגיעו לערך של עשרים אחוז, מה שכמובן יוכל לתת לכם קירוב סביר למע"מ.

 

לסיכום

מס ערך מוסף הוא אחד מהמיסים שאנחנו פוגשים הכי הרבה. כמעט בכל קנייה אנחנו פוגשים את המס הזה, שנועד לתת למדינה רווח מקנייה של מוצרים שונים. הדרך הנוחה ביותר לחשב את המס הזה היא על ידי מחשבון אחוזים, אולם במקרים שבהם המחשבון הזה לא נמצא בהישג היד שלכם, קיבלתם כאן כמה דרכים שיכולות בצורה די מהירה להוביל אתכם לערך המדויק של המע"מ על מוצר.

 

מע"מ

המאמר שימושי ?
שתפו עם החברים בקליק

מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך

חשבונית מס
מה זה מודל חשבוניות ישראל?

מודל חשבוניות ישראל שנכנס לתוקף בחודש מאי לשנת 2024 הוביל להתעניינות ערה בנושא. גולשים רבים שמעו על המונח בתקשורת וברשתות החברתיות, אך מעטים הם אלה שהספיקו להכיר בו מקרוב. עובדה

למאמר המלא »