כלכלה בבודפשט

בשנים האחרונות עושה רושם שיש רק מדינה אחת ממדינות הOECD שממש מתאמצת להשתפר ולהוביל בכל אספקט, בירת הונגריה נמצאת בעליה מתמדת בכל הפרמטרים שנבדקו, גידול במקומות העבודה, ירידה באבטלה, עליה משמעותית בכלכלה, הגירה חיובית, תיירות בצמיחה מתמדת ודרישה בלתי פוסקת לכוח אדם איכותי ויעיל.

בעקבות כל אלו נהייתה בודפשט יעד בלתי נפרד ומשקיעים מכל העולם מגיעים לעשות השקעות נדלן בבודפשט. הישארו איתנו ותשמעו איך גם אתם מצטרפים אל אותם יזמים וגורפים לכיסכם עשרות אלפי שקלים בשנה!

 

פריז OUT בודפשט IN

אחרי המכה ב2008 בעקבות המשבר הכלכלי באירופה בודפשט מוצאת את עצמה עם שיעור צמיחה יוצא מגדר הרגיל. החלטנו לרכז לכם קצת מספרים שיעשו לכם סדר בבלאגן, בשנת 2015 העיר הייתה בצמיחה של 16.3%, בשנת 2016 עם זינוק נוסף של 19% וב2018 טיפסה למקום החמישי בעולם עם צמיחה נוספת של 15.5%. כל זה כמובן לא קורה סתם ואחת מהסיבות היא המדיניות הקלה של הממשלה ההונגרית. הממשלה ההונגרית הורידה את המע"מ על דירה חדשה ל5% בלבד כאשר המע"מ במדינה עומד על כ-27%, כבר לפני שהתחלנו מדובר ברווח של כ22% לפני שדברים יחזרו לקדמותם.

כל זה על מנת לעודד יזמות והשקעות נדלן בבודפשט, בנוסף המדינה עוסקת בדברים סוציאלים וכלכליים נוספים לטובת אזרחיה ונותנת מענק של 35 אלף דולר למשפחה עם 2 ילדים לרכישת דירה, כשתשמעו את העלויות לרכישת דירה בבודפשט תבינו שהדירה כמעט חינם.

בשנת 2018 הגיעו לבודפשט כ-13 מיליון תיירים, אחת הבעיות איתה תיירי בודפשט חוו היא מיעוט מקומות לינה, תושבי בודפשט הבינו את המחסור וכיום כל אדם שני משכיר חדר בדירתו דרך פלטפורמת AIRBNB.

עיר תיירות

 

ואם נדבר תכלס…

כמו כולם אני מאמין שהסיפור "הסקסי" מאחורי המחירים הזולים, הפוטנציאל האדיר והצמיחה ללא הרף מעניין אותך המחיר. מחירה של דירת 3 חדרים בבודפשט בגודל של 60-65 מ"ר עלולה לעלות בין 300-350 אלף ש"ח לערך. לצורך השוואה דירת 3 חדרים בגודל דומה באשקלון יכולה להגיע למיליון צפונה, אם נעלה קצת צפונה לאיזור תל אביב נגרד גם את איזור ה – 2 מיליון.

חשוב לציין שרוב הדירות בבודפשט נבנו בתחילת המאה הקודמת וחלקן צריכות שיפוץ קל דבר אשר יכול לתרום משמעותית לתשואה עתידית.

 

ביקוש עולה על היצע, רגע מה?

בהשקעות נדלן בעולם קשה מאוד למצוא את המקום שהביקוש בו עולה על ההיצע, בעקבות תיירות בלתי פוסקת, הגירה חיובית של סטודנטים ובעלי מקצוע, בודפשט הגיעה למצב שאין יותר מדי אלטרנטיבות בשוק. מרבית התושבים קונים את מה שיש ומוצאים את עצמם מתפשרים, לרוב לא מבעיות תקציב אלא כי אין משהו אחר להציע.

מאות משקיעים מרחבי העולם כבר הגיעו והתחילו לבצע השקעות נדלן בבודפשט, אל תאחרו את הרכבת היא כבר בדרכה לתחנה הבאה.

המאמר שימושי ?
שתפו עם החברים בקליק

מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך

חשבונית מס
מה זה מודל חשבוניות ישראל?

מודל חשבוניות ישראל שנכנס לתוקף בחודש מאי לשנת 2024 הוביל להתעניינות ערה בנושא. גולשים רבים שמעו על המונח בתקשורת וברשתות החברתיות, אך מעטים הם אלה שהספיקו להכיר בו מקרוב. עובדה

למאמר המלא »