כל מה שצריך לדעת על תכנון פיננסי נכון

לאורך השנים האחרונות, בטח לאחר מגפת הקורונה ושלל התנודות הכלכליות החריפות שהגיעו יחד איתה ונראה שעוד לא הסתיימו, הולכת ומתבססת ההכרה בחשיבות של תכנון פיננסי נכון וביתרונות המשמעותיים שלו. כל אדם שמבין כלכלה באופן בסיסי כבר יודע שהעתיד שלו מבחינה כלכלית תלוי לגמרי בצורה שבה הוא ינהל את שלל החסכונות שלו: קרן פנסיה, קרנות השתלמות ועוד.

תכנון לא מיטבי אולי לא יביא אתכם לסף עוני ורעב, אך ימנע מכם להגשים כל מיני חלומות שתכננתם להגשים בתקופת הפנסיה ושבדיוק עבורם עבדתם קשה במשך עשרות שנים. מכיוון שרוב האנשים במשק לא עובדים בעולם הכלכלי ולא בקיאים בכל המונחים והמושגים ישנו מקצוע שנקרא מתכנן פיננסי.

תפקידו של המתכנן הפיננסי הוא להיות איש המקצוע שיסייע לכם בניווט ובניהול נכון ומושכל של החסכונות ובקבלת החלטות מכריעות כמו בחירה של אפיקי השקעה רלוונטיים ובניה של תכנית כלכלית מקיפה הנוגעת לכל תחום בחיים.

 

אז מי זה המתכנן הפיננסי?

מתכנן פיננסי הוא בעצם איש מקצוע בעל ניסיון רב בתחום הכלכלי. התפקיד של המנהל הכלכלי הוא ניהול אישי, מקצועי ומעמיק של הכסף של הלקוחות שלו. לקוח יכול להיות אדם יחיד, בני זוג, או אפילו משפחה. מתכנן פיננסי ילווה אתכם כלקוחות ויבנה בשבילכם תכנית פעולה כלכלית נרחבת ומקיפה שתכסה כל פרט אפשרי.

כיום ישנן לא מעט חברות ומתכננים עצמאיים המציעים את שירותיהם בשוק. חשוב לדעת לבחור במתכנן פיננסי מקצועי ומיומן שלא יגרום לכם להפסדים או אפילו למיצוי חלקי של הפוטנציאל הכלכלי שלכם. אחת החברות המובילות כיום בעולם הפיננסי היא חברת אג'נדה שמציעה גם שירותי תכנון פיננסי.

 

מהו תכנון פיננסי נכון?

תכנון פיננסי נכון רלוונטי וחשוב לכל אחד מאיתנו כפי שבטח כבר הבנתם. תכנון פיננסי טוב כולל בשלב הראשון הגדרה של היעדים: איפה אנו רוצים להיות עוד X שנים?. בשלב הבא יש להבין איפה בדיוק אנחנו נמצאים עכשיו? לאחר מכן יש למפות באופן מקיף וכולל את ההכנסות וההוצאות המוכרות שיש לנו כיום באופן שוטף, ולהשאיר מקום לדברים בלתי צפויים שתמיד מתרחשים.

בשלב הבא יש להבין כמה כסף אנו יכולים לחסוך ולהשקיע בכל חודש וכאשר יש לנו את הנתון הזה לשבת ולבנות תכנית פיננסית כוללת. מכאן כל מה שנשאר הוא רק לעמוד באופן מלא בתכנית הפיננסית. נכון שזה נשמע קל, אך מדובר על משימה לא פשוטה בכלל, בטח כאשר אנו מדברים על טווחי זמן ארוכים של שנים.

 

לסיכום

אם יש לכם כבר חלומות ותכנונים לשנים הבאות, ובמיוחד ליציאה לפנסיה, כדאי מאוד שתפנו כבר היום למתכנן פיננסי. מתכנן פיננסי טוב יסייע לכם להפוך את החלומות על טיסה לזמן ארוך לארצות הברית, מעבר לבית קרקע עם גינה, או פתיחת קרן חיסכון לכל נכד, למציאות קיימת בשטח.

אג'נדה

המאמר שימושי ?
שתפו עם החברים בקליק

מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך

מסחר במניות
רכישת מניות – כל מה שחשוב לדעת

בעידן הפיננסי המודרני, רכישת מניות הפכה לאחת מההשקעות הפופולריות ביותר בין הציבור הרחב שזה יהיה בישראל או בעולם. רכישת מניות מהווה דרך מרתקת להשקעה בשוק ההון. הבנת העקרונות הבסיסיים של

למאמר המלא »
משרד מושלם
איך לרהט את המשרד המושלם?

משרד מושלם זה לא סתם פינוק. מדובר בפרודוקטיביות ושביעות רצון של העובדים וכתוצאה ישירה מכך גם ברווחיות של החברה. כך שזה לא המקום להתפשר. כדי לרהט משרד מושלם, ליצור אווירה

למאמר המלא »