4 דגשים לאיך להיות מנכ"ל מצליח

להיות המנכ"ל אולי נראה זוהר ומושך – למי שלא נמצא בתפקיד ורוצה להגיע אליו, אבל למעשה מדובר על תפקיד בודד בצמרת הארגון. מנכ"ל נושא על כתפיו את כל האחריות להצלחה ולכישלון של החברה. הוא אחראי על הובלת העובדים, על הצבת יעדים ועל הנעה של תהליכים חשובים.

לא פלא שדרושים אנשים מיוחדים כדי לעמוד במעמסה של תפקיד המנכ"ל. אז איך המנכ"לים המצליחים בעולם עושים את זה?

 

מי חוקר את המנכ"לים?

מחקרים רבים בדקו לאורך השנים האחרונות את סוד הצלחתם של מנכ"לים מובילים בעולם.

בעקבות מחקרים אלה, ידוע היום על כמה התנהגויות, הרגלים ודגשים, המאפיינים מנכ"לים מצליחים ברחבי העולם. תמצאו בהמשך המאמר 4 מבין העיקריים שבהם:

 

קבלת החלטות

תהליכי קבלת החלטות יכולים להיות מורכבים, מבלבלים ואפילו מתישים, כשמדובר על החלטות משמעותיות, שיכולות להיות הרות גורל. אבל מנכ"לים מצליחים מבינים, כי קבלת החלטה היא חשובה יותר מקבלת החלטה נכונה לפעמים.

החלטיות מאפשרת למנכ"ל להוביל את הצוות שלו, לקחת אחריות על ההחלטות שלו, להתקדם תוך תיקון הטעויות בדרך.

 

למידה מתמדת

מנכ"לים מצליחים לא רק מאפשרים לעצמם לטעות, כחלק מתהליך טבעי של קבלת החלטות, אלא מקפידים ללמוד כל הזמן מטעויות. אלא שלא רק מטעויות – מנכ"לים מצליחים מקפידים ללמוד על שיטות חדשניות לניהול והובלה ארגונית, לקבל ליווי והכוונה של אנשי מקצוע, מתוך הבנה שהתחום המקצועי שבו הם עוסקים יוכל להמשיך ולהתפתח באופן איכותי – בתנאי שהם ינהלו נכון את העסק.

 

תקשורת טובה

תקשורת טובה מאפשרת למנכ"ל מצליח לרתום לטובתו את הסביבה.

באופן כזה, אפשר להניע את הצוות בצורה חיובית, להפעיל סמכות חיובית גם על ספקים וגורמים חיצוניים אשר תקשורת טובה איתם משפיעה על התנהלות העסק והצלחתו.

כדי להניע את הסביבה בצורה מוצלחת, מנכ"לים מובילים משתמשים בתכנון וביצוע של אסטרטגיות תקשורת והשפעה.

 

גמישות מחשבתית

גמישות מחשבתית היא תכונה חשובה, המאפשרת למנכ"ל טוב להסתגל לשינויים, שהם הדבר הקבוע והבטוח היחיד בחיים. גמישות מחשבתית מאפשרת למנכ"ל, או מנהל ללמוד מטעויות במקום לעסוק בהלקאה עצמית וקל להם יותר להתמקד בהשגת יעדים לטווח ארוך.

 

עמידה ביעדים אישיים

אין כמו מתן דוגמה אישית כדי לתת השראה ולהניע אנשים להצלחה.

לכן, מנהלים טובים יודעים שעליהם להוכיח באופן עקבי את היכולת שלהם להוביל את הצוות להצלחה, למלא אחר התחייבויות והבטחות וליצור אווירה של אמינות ואמון, בקרב העובדים, כמו גם בקרב מי שנמצא מעליהם.

 

לסיכום

להיות מנכ"ל מצליח זו משימה לא פשוטה, המצריכה בין היתר עצבי ברזל ויכולת לממש חזון מורכב בעזרת צוות עובדים.

אולי משום כך, מנכ"לים רבים פונים באופן עקבי לסיוע מקצועי, ליווי עסקי ומקפידים על למידה מתמדת, כדי שיוכלו להמשיך לעמוד בחוד החנית של התחום שלהם ולעשות את זה יותר טוב מכל אחד אחר. למידע נוסף לחצו על הקישור: https://www.mvp-business.co.il

 

לוח מדדים

המאמר שימושי ?
שתפו עם החברים בקליק

מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך

חשבונית מס
מה זה מודל חשבוניות ישראל?

מודל חשבוניות ישראל שנכנס לתוקף בחודש מאי לשנת 2024 הוביל להתעניינות ערה בנושא. גולשים רבים שמעו על המונח בתקשורת וברשתות החברתיות, אך מעטים הם אלה שהספיקו להכיר בו מקרוב. עובדה

למאמר המלא »