מה הוא סך המשיכה המקסימלי מכספומט?

חשבון הבנק שלכם מלא במזומנים ואתם מעוניינים למשוך אותם. רגע לפני שאתם יוצאים אל הכספומט הקרוב, שימו לב, ישנה תקרה למשיכת מזומן. לא ניתן למשוך כל סכום. גובה המשיכה משתנה מבנק לבנק ומחשבון בנק אחד למשנהו. ריכזנו לכם כאן את הנתונים בנושא. מקווים שתוכלו להפיק מהם תועלת. אז בואו נתחיל.

 

כספומט למשיכת מזומנים

ליד כל בנק עומד לו כספומט ממנו ניתן למשוך מזומנים ללא צורך בהמתנה לנציג. הכספומטים השונים מתאימים ללקוחות כל הבנקים ובמקרה בו לקוח מבנק מסויים מושך כסף מכספומט של בנק אחר, הוא יחויב בעמלה סמלית. אך בכללי, לקוחות כל הבנקים יכולים להשתמש בכספומט.

 

למה סכום המשיכה מוגבל?

הבנקים לא מאפשרים משיכה של כל סכום מהכספומט ויש לכך מגוון סיבות. הסיבה העיקרית היא כדי למנוע מצב בו נמשכים כספים מחשבון בנק בגניבה שלא על ידי בעלי החשבון. בסך הכל תקרת המשיכה מגנה על בעלי החשבון. כל בעל חשבון יכול להגדיר את תקרת המשיכה בה הוא מעוניין. מומלץ לעשות זאת למניעה של "ריקון" החשבון על ידי גורם זר. באופן כללי, תקרת המשיכה שונה בין הארץ לחו"ל, בין בנק לבנק וכמובן גם בהתאם לאופי החשבון.

 

מה גובה הסכום הניתן למשיכה?

כאשר מדובר בחשבון בנק צעיר גובה המשיכה הניתן הוא נמוך יחסית והוא יעמוד על מאות שקלים בהתאם להגדרת החשבון, בבנק לאומי לדוגמא, תקרת המשיכה בחשבון צעיר עומדת על 400 ₪. חשבון בנק רגיל שלא שייך לבעל חשבון צעיר, יוכל למשוך סכום גבוה יותר בהתאם להגדרת החשבון. אם בעל החשבון לא הגדיר אחרת, הוא יוכל למשוך ביום אחד סכום שנע בין אלפיים לחמשת אלפים שקלים.

חשוב לציין כי סוג כרטיס האשראי גם הוא משפיע ובדרך כלל מי שיש לו כרטיס דביט יוכל למשוך סכום גבוה יותר. באופן כללי, כדאי לזכור כי ישנה תקרת משיכה, התקרה לא קבועה לכל בנק ולכל חשבון והיא מתואמת בהתאם לגובה ההכנסה הנכנסת לחשבון בנק. כל בעל חשבון יכול "לשחק" עם הנתונים ולהקטין את גובה המשיכה.

 

האם ניתן להגדיל את גובה תקרת המשיכה?

ניתן להגדיל את תקרת המשיכה בהתאם לנדרש. לקוח בנק המגלה כי הוא זקוק למזומנים של 15,000 ₪ ויש לו את הסכום בחשבון, יוכל להגדיל את תקרת המשיכה בקלות על ידי שינוי הגדרת חשבון דרך האזור האישי באתר הבנק שלכם.

 

האם שימוש במזומן הוא מומלץ?

באופן כללי עדיף להתנהל עם מזומנים בלבד. הרי על כל משיכת מזומן אתם משלמים כסף… על כסף שאתם מוציאים במזומן קשה יותר לנהל מעקב לניהול פיננסי נכון וכך קל להיכנס לתסבוכת. למרות זאת אין מנוס ממשיכת מזומנים. כולנו נזקקים למזומנים ופונים למשוך אותם מכספומט סמוך.

משיכת כסף

המאמר שימושי ?
שתפו עם החברים בקליק

מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך

משרד מושלם
איך לרהט את המשרד המושלם?

משרד מושלם זה לא סתם פינוק. מדובר בפרודוקטיביות ושביעות רצון של העובדים וכתוצאה ישירה מכך גם ברווחיות של החברה. כך שזה לא המקום להתפשר. כדי לרהט משרד מושלם, ליצור אווירה

למאמר המלא »
6 דרכים להשתפר בפוקר
6 דרכים להשתפר בפוקר

פוקר הוא משחק שבו משתתפים רבים מכל רחבי העולם, כשכל אחד מנסה להשיג את היד הטובה ביותר ולנצח את היריבים שלו. למרות המראה הפשוט של המשחק, פוקר מציע אתגרים מסובכים

למאמר המלא »