מה החשיבות של בדק בית לפני מסירה של דירה לידכם

אין ספק שרכישה של דירה חדשה, ובפרט דירה חדשה מקבלן, היא אירוע מאוד מרגש בחיים.

הכניסה לדירה החדשה מלווה בפרפרים, התרגשות וציפייה.

עם זאת, קודם לכניסה לדירה על מנת שלא להתאכזב לאחר מעשה אתם חייבים לבצע בדק בית.

בפסקאות הקרובות נבחן מהו תהליך בדק הבית, כיצד מבצעים אותו ועד מה צריך לתת דגש בביצועו.

 

בדק בית – מה זה בכלל?ס

החוק הישראלי מכיר בכך שישנו פער כוחות בין קבלן לבין רוכשי דירות. רוכשי הדירות הם בדרך כלל חסרי מומחיות לעומת הקבלן, הכסף מצוי בידי הקבלן ולמעשה כוחכם מולו מוגבל. לכן, החוק הישראלי קבע תקופה במהלכה הרוכש יכול לבצע בדק בית לפני מסירה. תקופה זו מכונה "תקופת הבדק". במהלך תקופה זו תוכלו לבצע בדיקות של הדירה אותם קיבלתם, לבחון האם ישנם ליקויים ולבוא בדרישות ותלונות אל הקבלן כפי שהחוק הישראלי מתיר לכם. זוהי תקופה שהדירה עודנה מצויה באחריות של הקבלן.

 

איך עושים בדק בית?

בדק בית לא מתבצע רק על ידי בדיקה חיצונית ובלתי מקצועית של הרוכשים עצמם. בדיקה של בדק בית מתבצעת באמצעות חברת בדק בית. אלו חברות המתמחות בסוג כזה של בדיקות ושביכולתן לבדוק את כל סוגי הליקויים. חברות אלו הן ראשית כל בעלות ניסיון רב, הן מצוידות באמצעים טכנולוגיים המקלים עליהם לבצע בדיקה מקיפה של כל חלקי הבית והרכיבים שבו. אין אפשרות שבדיקה בעין בלתי מזוינת ושאינה בעלת ניסיון רב תוכל לגלות לכם ליקויים שיצוצו לאותה העין לאחר תקופת הבדק בה יהיה לכם קשה מאוד בתלונות לקבלן.

 

חוות דעת משפטית

ישנה חשיבות רבה לקבל חוות דעת של חברת בדק הבית שלה תוקף משפטי. הרי סביר להניח כי גם במקרה בו יתגלו ליקויים הקבלן לא ישמח ללכת ולסייע לכם. לכן, צריך לצאת מנקודת הנחה שכל ליקוי שיתגלה יהיה כרוך במאבק משפטי, בין אם מצומם ובין אם רחב. לכן, חוות הדעת אותה אתם מקבלים צריכה להיות בעלת תוקף משפטי ומחברה ששירותיה מוכרים.

 

סוגי הליקויים

ליקויים יכולים להיות בכל אחת מהמערכות של הבית. הן יכולים להיות ליקויים גלויים לדוגמא בקירות עצמם, בגימור של המקלחות, בסוג החלונות, בהתאמה בין מה ששילמתם עליו ומה שהתחייב עליו הקבלן. לחילופין, אלו יכולים להיות ליקויים סמויים. יכולים להיות ליקויים בצנרת, במערכת החשמל ובמערכות הביוב שהם אינם נראים לעין.

 

בסיכומו של עניין – בחרו בטובים ביותר

לסיכום, אתם חייבים לזכור כי היכולת שלכם לבקר ולבחון את איכות העבודה של חברת בדק הבית היא מוגבלת מאוד. אין דרך להצליח לבחון את איכות העבודה שלהם. לכן, עליכם להפקיד את העבודה בידי מקצוענים, כאלו שהם בעלי ניסיון רב ושאמינותם מוכחת. פוטנציאל הנזק של חברה כזו הוא גדול מאוד ולכן עדיף לבחור בטובים ביותר.

בניין מגורים

 

המאמר שימושי ?
שתפו עם החברים בקליק

מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך

חשבונית מס
מה זה מודל חשבוניות ישראל?

מודל חשבוניות ישראל שנכנס לתוקף בחודש מאי לשנת 2024 הוביל להתעניינות ערה בנושא. גולשים רבים שמעו על המונח בתקשורת וברשתות החברתיות, אך מעטים הם אלה שהספיקו להכיר בו מקרוב. עובדה

למאמר המלא »