מה מבטח ביטוח ועד בית?

ביטוח ועד בית הוא ביטוח שהמודעת אליו עולה עם השנים. לא כולם יודעים שהאחריות על המתרחש בבניין בו הם גרים חלה עליהם בתור דיירי הבניין וכך אדם שנפצע במהלך שהייתו בבניין בגין רשלנות תחזוקה וכדומה, רשאי לתבוע את דיירי הבניין ולקבל על כך פיצויים כדין. לדיירי הבניין סיפור כזה עלול לעלות ביוקר ולכן רוכשים ביטוח ועד בית המגן גם מפני תביעות בלתי צפויות שכאלו. 

 

מה זה ביטוח ועד בית?

מדובר בביטוח הנותן מענה למגוון מקרים ביטוחיים המונעים את הצורך של דיירי הבניין לשאת בנזק. חברת הביטוח משלמת מכספה והדיירים יכולים להמשיך בשגרת חייהם. ביטוח ועד בית כולל מגוון כיסויים עליהם נרחיב בהמשך, הכיסויים מכסים עלויות שונות העלולות לצוץ בגין תביעות, ונדליזם בבניין, אסונות טבע, שריפה ועוד.

ביטוח ועד בית

הכיסויים הנכללים בביטוח ועד בית

ביטוח מבנה ותכולה

ביטוח זה מכסה עלויות תיקונים ונזקים שנגרמו לשטחים המשותפים לכל דיירי הבניין, מבנה הבניין ולתכולתו. תכולת הבניין היא מגוונת ומשתנה בהתאם לבניין. זה יכול להיות מעליות, מערכות לכיבוי אש, מערכות השקייה והמגוון גדול.

 

ביטוח צד ג'

ביטוח זה מכסה עלויות תביעות משפטיות. הביטוח ישלם את עלות הפיצויים וההוצאות המשפטיות במקרה בו אדם חיצוני נפצע במהלך שהייתו בשטחים המשותפים בבניין.

 

ביטוח חבות מעבידים

ביטוח זה מגן על דיירי הבית מפני תביעות של נותני שירות. במובן מסויים, דיירי הבית הם המעסיקים של נותני השירות המועסקים בבניין וככאלו, הם גם מחויבים לדאוג לבטחונם. ביטוח זה הוא ביטוח חובה לכל מעסיק בישראל.

ביטוח ועד בית

 

הרחבות נוספות

הרחבות אלו ניתנות לשינוי והמגוון גדול בהתאם להצעות החברה המבטחת… הרחבה חשובה היא ביטוח ראש ועד בית הנותן מענה למנהלי וועד הבית – הרי כאשר אדם נפגע במהלך שהייתו בבניין, הוא רשאי לתבוע את ראש ועד הבית בתביעה אישית על רשלנות בנוסף לתביעה נגד דיירי הבניין. הרחבה זו מגנה עליו ממקרים שכאלו.

 

ביטוח ועד בית וביטוח מבנה משותף – מה ההבדל?

ביטוח מבנה משותף הוא שם הביטוח הכולל את 3 המרכיבים העיקריים ואת ההרחבות הנוספות, יש כאלו המכנים ביטוח זה בשם ביטוח ועד בית. לרוב, ביטוח ועד בית הוא הביטוח הכולל את ההרחבה למתן כיסוי ביטוחי לוועד הבית במקרה תביעה. כך או כך, כדאי לזכור כי בכל פנייה לחברת ביטוח, חשוב לוודא את תוכן פוליסת הביטוח ולא להסתפק בשם הביטוח בלבד.

 

לסיכום

ביטוח מבנה משותף הוא ביטוח קריטי לכל דיירי הבניין. מחיר הביטוח הוא סמלי וכאשר בניין מונה יותר מעשרה דיירים, עלות הביטוח תעמוד על עשרות שקלים בשנה. חבל לפספס ביטוח חשוב כל כך רק בגלל אי ידיעה. בשעת מעשה תביעות עלולות לגבות מחיר יקר מידי. פנו כבר היום לסוכן ביטוח מקצועי לקבלת הצעת מחיר לרכישת ביטוח.

ביטוח ועד בית

המאמר שימושי ?
שתפו עם החברים בקליק

מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך

חשבונית מס
מה זה מודל חשבוניות ישראל?

מודל חשבוניות ישראל שנכנס לתוקף בחודש מאי לשנת 2024 הוביל להתעניינות ערה בנושא. גולשים רבים שמעו על המונח בתקשורת וברשתות החברתיות, אך מעטים הם אלה שהספיקו להכיר בו מקרוב. עובדה

למאמר המלא »