מה עדיף לשכור או לקנות חנות לטווח הארוך?

זהו, אותו רעיון בו הגיתם חודשים ארוכים, עומד לצאת לפועל: אתם הולכים להיות בעלי חנות משלכם.

כבר גלגלתם את שם העסק על הלשון עד שהפך להיות שגור בפיכם, וכעת אתם נפנים לשאלה משמעותית ביותר: האם כדאי להשכיר

שטח במיקום נכון, כדי לחסוך בעלות חד פעמית, או שכדאי לרכוש חנות שתהיה בבעלותכם, ותשמש אתכם לטווח הארוך? הסוגייה הזו,

מטרידה רבים מאנשי העסקים בעולם.

קראו על היתרונות והחסרונות בכל אפשרות. הבחירה הסופית נתונה בידכם.

 

חנות לטווח הארוך – לשכור או לקנות?

יועצים עסקיים רבים נדרשים להכריע בשאלת העדיפות המוכרת. בשוק ישנן הצעות רבות של חנויות למכירה או חנויות להשכרה, כאשר כל בעל עסק מתחיל, מתחבט האם שווה לו להכניס יד עמוק לכיס ולהשקיע ברכישה חד פעמית של מבנה, או לבחור באפשרות טוטאלית פחות של השכרת משרד, שאינה מחייבת כמו ביצוע של קניית נכס. עליכם לקחת בחשבון את היתרונות והחסרונות בכל אופציה כדי להבין מהי האפשרות התואמת את אופייכם ואופי הנכס.

 

השכרת חנות

יתרונות באפשרות של שכירות חודשית

השכרה של חנות היא צעד מתון יותר, המקובל בפתיחה של עסק חדש, כאשר היקף המכירות עוד איננו ידוע, והתהליך מתנהל באמצעות ניסוי וטעיה. השכרה של חנות מאפשרת לבחון לאחר תקופה את מצב העסק, להגדיר את הצמיחה העסקית, ולהבין האם גודל הנכס, מיקומו וצורת העיצוב שלו, אכן מתאימים לכם, או שהייתם מעוניינים לנסות קונספט חדש.

 

חסרונות בשיטת השכרת חנות

במידה ותגלו לאחר תקופה, שברצונכם לרכוש את הנכס, תגלו בדיעבד, כי נתח גדול מהרווח החודשי בוזבז על דמי השכירות של החנות. שכירות חודשית לטווח הארוך, גובה מחיר גבוה, ולכן, אם אתם סגורים על כך שברצונכם לקנות את הנכס, לא כדאי להתמהמה עם הרכישה.

 

קניית חנות

יתרונות בקניית חנות לצרכי העסק

רכישת חנות, מהווה משאב חשוב בעסק, היא מאפשרת את יציבותו, וכן לא מכבידה על הרווח השוטף בהוצאות גבוהות על שכירות. קניית חנות לעסק מונעת תשלום מיותר של דמי שכירות גבוהים, ומאפשרת להשקיע בעסק ובפיתוחו.

 

חסרונות בקניית חנות

כפי שכבר הזכרנו, היקף הפעילות בעסקי מכירות הוא נתון משתנה ודינמי, כך שייתכן ולאחר רכישה של נכס עבור העסק, תבחינו כי תהיה זו פעולה רווחית עבורכם, להעתיק את החנות למבנה אחר. במצב כזה, מכירת החנות הקיימת ורכישת אחרת תחתיה כרוכות בבירוקרטיה, מאמץ ועלות רבה, מה שאין כן בשכירת חנות, בה בכל עת תוכלו להפסיק את החוזה ולעבור מקום.

 

קניה או מכירה – אתם הבוסים להכריע בשאלה

כדי להכריע בשאלה זו חשוב לנתח היטב את נתוני העסק, להתייעץ עם בעלי ניסיון ולהביא בחשבון את היתרונות והחסרונות אותם מנינו בפניכם. מצויים באמצעו של תהליך החלטה? מאחלים לכם הצלחה בכל אופציה בה תבחרו.

קניית דירה

 

המאמר שימושי ?
שתפו עם החברים בקליק

מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך

חשבונית מס
מה זה מודל חשבוניות ישראל?

מודל חשבוניות ישראל שנכנס לתוקף בחודש מאי לשנת 2024 הוביל להתעניינות ערה בנושא. גולשים רבים שמעו על המונח בתקשורת וברשתות החברתיות, אך מעטים הם אלה שהספיקו להכיר בו מקרוב. עובדה

למאמר המלא »