מערכת סולארית – האם זה משתלם לעסק שלי?

התקנת מערכות סולארית על גג העסק ידועה כהשקעה חכמה, בטוחה ומניבה לשנים רבות. זו השקעה ללא סיכון וההכנסה היא פסיבית לגמרי. קשה להאמין אך ישנם מסלולי רכישה בהם אפשר להקים מערכת סולארית ללא כל הון ראשוני. כמובן שהתקנת מערכת סולארית לעסק מסייעת גם מבחינה אקולוגית ותומכת בסביבה. במידה שיש למבנה העסק שלך משטח גג מתאים, ייתכן שזו ההשקעה המתאימה עבורך.

 

למי זה מתאים?

הדבר הבסיסי וכמעט היחיד שנדרש הוא שטח גג פנוי. זה עד כדי כך פשוט. לדוגמא 10 מ"ר גג מאפשר לתקין לוח של 1קילווואט. כך ששטח גג פנוי המתפרס על פני 150 מ"ר מאפשר להתקין פנלים סולאריים בהספק של כ-15 קילוואט, אשר יכול לספק רווח יפה.

כיום ישנן מגוון מערכות סולאריות אשר יכולות להתאים לטווח רחב של עסקים, והכל לפי הצרכים והייחודיות של כל מבנה. ניתן לבנות מערכות על גג שטוח, גג רעפים ולעיתים אפשר להקים מערכת גם על קיר המבנה.

למי זה מתאים

כמה אפשר לחסוך?

תעריף רשות החשמל עבור 1 קוט"ש הוא 0.48 אג'. ולכן התקנה של מערכת של 150 מ"ר תניב לכם חסכון שנתי בהיקף של קרוב ל- 14,000 ש"ח ₪ בשנה. אורך חייה של מערכות אלו הוא 25-30 שנה. כך שלאחר 6-8 שנים של החזר ההשקעה. המערכת צפויה להניב לכם חיסכון כספי בעלויות החשמל בהיקף של 220,000 – 270,000 ₪.

בנוסף לחיסכון בעלויות הצריכה. את עודפי הייצור ניתן לשמור בבטריות אחסון, להשתמש בחשמל בימים גשומים ובכך לחסוך אף יותר. העודפים הנותרים מועברים לחברת חשמל ותמורתם מתקבל תשלום שלפעמים הוא גבוה יותר מתעריף הצריכה הפנימית של העסק. זאת אם הוא מתקבל בשעות העומס של צריכת החשמל הארצית. ועוד לא דיברנו על כך שעד הכנסה שנתית של 24,000 ₪ אתם פטורים ממס.

כמה אפשר לחסוך

אפיקי השקעה

כיום יש שוק גדול אשר מציע התקנה של מערכות סולאריות. ישנן חברות אשר רק מתקינות את המערכת עבור תשלום חד פעמי. יש חברות שמציעות מסלולים מסובסדים באופן חלקי או מלא. ישנן אפילו חברות אשר שוכרות את גג, מקימות מערכות ללא עלות ומשלמות לעסק שכירות חודשית למשך עשרות שנים. כל בעל עסק יכול למצוא את המסלול הנכון עבורו.

 

לסיכום

הייחודיות של ישראל כארץ שטופת שמש במשך רוב ימי השנה, פותחת עבור בעלי עסקים את האפשרות להשקעה מאוד כדאית. במשך בין 25 ל- 30 שנה, עם תשואה מובטחת וללא סיכון. בעל העסק צפוי לחסוך בסביבות 220,000 –  270,000 ₪ מהקמת מערכת סולארית.

כמובן שיש לקחת בחשבון שתעריפי חברת החשמל יכולים להשתנות מעת לעת. אם לעסק שלך יש שטח גג לא מנוצל זו תהיה החמצה לא לבדוק את האפשרויות השונות של הקמת מערכת סולארית.

מערכת סולארית – האם זה משתלם לעסק שלי?

המאמר שימושי ?
שתפו עם החברים בקליק

מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך

מסחר במניות
רכישת מניות – כל מה שחשוב לדעת

בעידן הפיננסי המודרני, רכישת מניות הפכה לאחת מההשקעות הפופולריות ביותר בין הציבור הרחב שזה יהיה בישראל או בעולם. רכישת מניות מהווה דרך מרתקת להשקעה בשוק ההון. הבנת העקרונות הבסיסיים של

למאמר המלא »
משרד מושלם
איך לרהט את המשרד המושלם?

משרד מושלם זה לא סתם פינוק. מדובר בפרודוקטיביות ושביעות רצון של העובדים וכתוצאה ישירה מכך גם ברווחיות של החברה. כך שזה לא המקום להתפשר. כדי לרהט משרד מושלם, ליצור אווירה

למאמר המלא »