משכנתא לרווקים – האם זה יכול להיות משתלם?

כמה שנים אתה יכול להמשיך לשלם את המשכנתא של בעל הדירה שלך? והאם לא הגיע הזמן שגם לך, כמו להרבה מאוד ישראלים אחרים, יהיה נכס שרשום על שמך בטאבו? האמת היא שכן, ובמיוחד אם זה משהו שאתה שואף אליו ורוצה. לכן אנחנו רוצים להזכיר לך שאתה לא באמת חייב להיות נשוי או בזוגיות ארוכת שנים כדי לקבל משכנתא מהבנק, כי מה עם האופציה של משכנתא ליחידים? משכנתא כזאת אומנם הרבה פחות נפוצה ופחות אנשים לוקחים אותה, אבל זה רק כיוון שיש פחות רווקים בישראל לעומת אנשים נשואים. מבחינת התנאים ניתן לראות שברוב המקרים משכנתא לרווקים אינה נופלת ממשכנתאות אחרות כך שבהחלט שווה לך לבדוק את העניין הזה לעומק.

 

איך נקבעות נקודות הזכות שלך למשכנתא?

 

ממש כפי שקורה במשכנתאות אחרות, גם כאשר מדברים על משכנתא לרווקים אנחנו יכולים לראות שיש כאן עניין של צבירת נקודות זכות. אם יש פקטור שהוא מאוד משמעותי מבחינת הנקודות שהבנק יעניק לך לצורך קבלת המשכנתא זה הגיל. אדם בין גיל 21 לגיל 30 שרוצה לקחת משכנתא מקבל 30 נקודות בלבד ואילו אדם בן 46 שרוצה לקבל משכנתא לרווקים יקבל 1200 נקודות! זה הבדל משמעותי ביותר ויש להיות מודעים אליו. בנוסף, גם השאלה האם אתה מגיע ממשפחה מרובת ילדים או לא תשפיע על ניקוד הזכאות שלך וכך עוד נתונים אחרים כמו שירות לאומי וכדומה.

לכמה זמן כדאי יהיה לפרוס את ההלוואה?

 

אין תשובה אחת נכונה לשאלה הזאת, כי גם במקרה של משכנתא לרווקים, כמו בכל סוגי המשכנתאות האחרות, זה מאוד תלוי במצב האישי שלך. כמה אתה מרוויח? מה התוכניות שלך לעתיד? עם כמה הון עצמי אתה מגיע וכמה עולה הדירה שאתה רוצה לקנות? בסופו של דבר חשוב לפרוס את המשכנתא להחזרים שיהיו כמה שיותר נוחים מבחינתך כי הרעיון הוא אומנם לקנות דירה, אך חשוב לעשות זאת בצורה שלא תפגע בהתנהלות היומיומית שלך. כושר ההחזר נקבע בהתאם ללא מעט נתונים ואתה יכול להיות בטוח שהבנק לא ייתן לך משכנתא שתהיה גבוה מידי ביחס ליכולות ההחזר שלך.

 

בחסות: http://www.mashcantainfo.com

 

המאמר שימושי ?
שתפו עם החברים בקליק

מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך

האם השקעה בטיקטוק יכולה להחזיר את עצמה
האם השקעה בטיקטוק יכולה להחזיר את עצמה?

טיקטוק היא הכוכבת החדשה בעולם התוכן הדיגיטלי, והיא מתאפיינת בסירטונים קצרים, קולעים ו-ויראליים במיוחד. האלגוריתם של טיקטוק מאפשר חשיפה אורגנית למליוני משתמשים ברחבי העולם, ולכן בעלי עסקים מוכנים להשקיע בפלטפורמה

למאמר המלא »