נדל"ן בתקופת הקורונה – מ-0 ל-100 בתחום הטכנולוגיה

נגיף הקורונה הביא ליצירת מציאות חדשה בה פעולות רבות שהתבצעו באופן פרונטאלי כעת מבוצעות אונליין מכורח המציאות.

פעולות שנתפשות כפיזיות מאוד כעת מתבצעות באמצעות האינטרנט, מה שמעלה אתגרים מסוימים מצד אחד אך מצד שני מייצר הזדמנויות לייעול תהליכים.

אחד התחומים בהם חלה מהפכה בעניין זה בתקופת הקורונה הוא תחום הנדל"ן.

מעצם טבעו נדל"ן הוא דבר פיזי מאוד, אך רכיבים שונים מתהליך מכירה ורכישה של נדל"ן יכולים להתבצע היום בקלות רבה יותר אונליין.

כיצד עושים זאת? יצאנו לבדוק.

 

השלב הראשון – מציאת מתווך מתאים

עסקאות נדל"ן הן מהעסקאות הגדולות ביותר המתבצעות בשוק, ועבור רוב האנשים מדובר בעסקה המשמעותית ביותר בחיים. דירה היא לא רק בית אלא גם נכס בעל שווי כלכלי רב, ובתהליך מכירתה צריכים להילקח בחשבון פקטורים רבים ואת קבלת ההחלטות יש לעשות באופן מקצועי ומושכל. לכן מומלץ מאוד להיעזר בשירותי תיווך שיסייעו למצוא את הקונה המתאים עבור מקסום רווחים ופישוט התהליך.

כיום ניתן למצוא בקלות מתווכי נדל"ן באינטרנט כאשר אתרים שונים מבצעים בקרת איכות על המתווכים ומציעים מאגר מתוכו ניתן לבחור מתווך הפועל קרוב לאזור מגורינו.

 

טכנולוגיות סיורים וירטואליים

אף קונה אחראי לא יבצע רכישה בלי לבקר בנכס ולאמוד את מצבו, אך איך עושים זאת בתקופה בה עצם המפגש עם אנשים אחרים עלול להוות סיכון עבורנו?

אתגר זה חשף עברנו טכנולוגיות שונות המסייעות להתמודד עם מצב זה. חברות הייטק מציעות טכנולוגיה לסיורים וירטואליים תלת ממדיים בדירה ובסביבתה באמצעות אפליקציות שונות. למשל, אפליקציה חכמה בשם DREAMS מבוססת בינה מלאכותית ומאפשרת לקונה פוטנציאלי לסייר בפרויקט וראות בתלת ממד את הדירה מבחוץ, את מבנה הבניין ואף להיכנס לתוכה.

 

סגירת עסקאות אונליין

מיזמים שונים מציעים לבצע את העסקה עצמה באמצעות האינטרנט. תהליך רכישת או מכירת דירה כולל בתוכו את הצורך בשירותים משפטיים מסוימים, ואין סיבה שתהליכים אלו לא יוכלו להתבצע אונליין בצורה פשוטה וחסכנית עבור כל הצדדים. גם החתימה עצמה יכולה להתבצע אונליין באמצעות מגוון אפליקציות לאחר שהתבצעו כל הבדיקות הרלוונטיות בעניין.

 

ובכל זאת – מה צריך לעשות באופן פיזי?

בסופו של דבר, נדל"ן הוא דבר פיזי ועם כל הטכנולוגיה הקונה או מי מטעמו כן צריך לבקר בנכס באיזשהו שלב. עליו לראות את מצבו הפיזי של הנכס, לבדוק אם הנכס תואם את תוכניות הבנייה ברשות המקומית וכן לקבל חוות דעת מקצועית של שמאי מקרקעין על שווי הנכס.

 

המקצוענים בנדל"ן שיסייעו לכם להשיג את העסקה הטובה ביותר

מיזם חדשני מאפשר לכם למצוא את מתווך הנדל"ן המתאים ביותר עבורכם. כולנו מכירים לוחות נדל"ן ויכולים לחפש בגוגל מתווך מתאים, אך כמות המתווכים היא עצומה ולא תמיד קל לדעת מי יעשה את העבודה בדרך הטובה ביותר. אתר המקצוענים בנדל"ן מציע מאגר מתווכים מכל רחבי הארץ שעוברים בקרת איכות, כאשר רק מתווכים שיש בעברם עסקאות והמלצות חמות מלקוחות נכנסים למאגר זה.

 

איש מכירות

המאמר שימושי ?
שתפו עם החברים בקליק

מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך