שוק הנדל"ן ברוסיה – המדריך המלא

משקיעים ישראליים מנסים את כוחם בהשקעות נדל"ן מעבר לים וברוסיה בפרט על מנת להשכיר דירות ומשרדים ולקבל עליהם תשואות גבוהות.

קבלו את המדריך המלא.

 

מה צריך לדעת לפני שמשקיעים בנדל"ן ברוסיה?

השקעת נדל"ן בחו"ל היא תופעה נרחבת בקרב משקיעים ישראליים. הנתונים מראים שאחוזי ההשקעות בנדל"ן עלו באופן משמעותי ב-2019 במדינות כמו בריטניה, סין ואוקראינה. כשמדובר על רוסיה יש להיזהר. החוק מורה למוכרי הנדל"ן להציג תעודת שפיות מפסיכולוג כשברצונם למכור נכסים על מנת שיהיו מוגנים נגד הונאות. החוק עלה בעקבות תחבולות שונות שנעשו על ידי סוכני נדל"ן בשוק השחור שניסו לגנוב נכסים בעורמה מהתושבים. לדוגמה, המתווך ובעל הדירה מתאמים ביניהם מראש ולאחר שהדירה נמכרת, המתווך מערער בבית משפט שבעל הדירה עשה את העסקה מכיוון שלא היו שפוי זמנית. בית המשפט מבטל את העסקה והתוצאות הן שבעל הדירה נשאר בדירתו, הרוכש לא מקבל את כספו בחזרה והמרוויח מהקומבינה הוא המתווך. הסיבה לכך היא שהחוק מגן על בעלי הדירות ולא על רכשיהם.

 

היזהרו מהקבלנים ברוסיה

כאשר מבצעים השקעות נדל"ן במוסקבה, חשוב לדעת שגם קבלנים המוכרים לכם דירות בשלבי בנייה במחירים אטרקטיביים עבור השקעה, עלולים להיעלם עם הכסף או להכריז על פשיטת רגל. רוסיה היא מדינה בה סוררת אי וודאות משפטית ואף הבנקים במדינה מתקשים בהערכת הסיכונים כאשר הזכויות עומדות לטובת בעלי הדירות ולא לטובת הרוכשים. וזה מבלי להזכיר מתווכי נדל"ן שהרגו או חטפו אנשים שהפריעו להם בדרכם. עם זאת, כאשר מבצעים עסקאות נדל"ן באוקראינה ניתן לסמוך על האמינות של סוכני הנדל"ן והקבלנים.

 

השקעה כדאית בקייב

כשמדובר באוקראינה, בשנים האחרונות היא הפכה ליעד מאוד מבוקש מבחינת השקעות נדל"ן. השקעות נדל"ן בקייב בירתה והעיר הגדולה ביותר במדינה, הן השקעות ביעד הפופולרי ביותר בקרב משקיעים ישראליים. בעבר משקיעים לא היו חולמים על אפשרות להשקיע בקייב בשל מצבה הכלכלי, אך כיום היא בתוך הסכם הסחר החופשי של האיחוד האירופאי והיא משגשגת מבחינה כלכלית. על מנת להשקיע בנדל"ן בקייב לא צריך סכומי עתק. ההשקעה היא זולה והרווחים גבוהים. מעבר לכך, הדירות ניתנות להשבחה ולא צריך אישור על שפיות כמו ברוסיה כי אין תחבולות שיכולות להזיק לרכשי הדירות.

 

מה היתרונות ברכישת דירה להשקעה בקייב?

קייב נמצאת בתנופת בנייה של פרויקטים מודרניים במחירים מצחיקים. על מנת להשקיע בנדל"ן בעיר, אין צורך בתזרים מזומנים גבוה. כל כך זול שהרכישה מתאימה גם למי שרוצה להשקיע ביותר מדירה אחת ולפזר את ההשקעות שלו ופחות להסתכן. ישראלים רבים המגיעים לאומן שהיא במרחק נסיעה של 3 שעות מקייב, מוצאים בקייב מרכז תיירותי ותרבותי ענף כדי לבלות את החופשה שלהם ומחפשים בה דירות להשכרה. יתרה מכך, צמיחת ההייטק בעיר תמנף את המחירים בעתיד ותעניק למשקיעים תשואות גבוהות.

 

סגירת עסקה

המאמר שימושי ?
שתפו עם החברים בקליק

מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך

חשבונית מס
מה זה מודל חשבוניות ישראל?

מודל חשבוניות ישראל שנכנס לתוקף בחודש מאי לשנת 2024 הוביל להתעניינות ערה בנושא. גולשים רבים שמעו על המונח בתקשורת וברשתות החברתיות, אך מעטים הם אלה שהספיקו להכיר בו מקרוב. עובדה

למאמר המלא »