7 סיבות ללקיחת הלוואה לאדם פרטי

לקיחת הלוואה היא פעולה שנחשבת לנפוצה ביותר בישראל. רבים מאזרחי ישראל לוקחים הלוואה ממגוון סיבות, ואף מוכנים לשלם ריבית גבוהה.

במאמר זה ניגע בסיבות בגללן אנחנו מחליטים לקחת הלוואה.

 

האם לקחת הלוואה?

קיימות סיבות רבות ללקיחת הלוואה, נפוצות יותר ונפוצות פחות. השאלה האם לקחת הלוואה תלויה בצורך שלך ובמצב הכלכלי שלך. כמו כן, יש להתחשב בשיעור הריבית ולחפש את ההצעה האטרקטיבית ביותר. בנוסף לכך, יש לזכור שאת ההלוואה יש להחזיר, ולכן חשוב גם להתחשב ביכולת ההחזר שלך ובהלוואות קודמות.

 

סיבות ללקיחת הלוואה

כאמור, ישנן מגוון סיבות בגללן אנו בוחרים לקחת הלוואה:

  1. רכישת רכב

רבים מהאנשים לוקחים הלוואה לשם רכישת רכב חדש או משומש. התפיסה של אנשים רבים היא שרכב הוא חובה ולא מותרות, ולכן לוקחים הלוואה למימון הרכב.

 

  1. מימון חופשה

גם בנוגע לחופשה, אנשים רבים מרגישים שמדי פעם היא מן ההכרח ולא מותרות. השקט מהעבודה והזמן החופשי עם האישה והילדים הוא הכרחי לרבים על מנת לקבל מוטיבציה להמשך.

 

  1. הקמת עסק

אנשים רבים לוקחים הלוואה על מנת להקים עסק חדש ולקדם אותו. הסכום של הקמת עסק הוא גבוה מאוד, ולרובנו אין את היכולת לממן את הקמתו מכספנו. לעיתים, אנשים חולמים על הקמת עסק מצליח מילדותם, והם לא ייתנו לבעיה כספית לעצור אותם מהתקדמות. כמו כן, הם מקווים שיום יבוא, העסק יפרח ויחזיר להם כפליים.

 

  1. אירועים רפואיים

כולנו מבוטחים בביטוח בריאות, אך לא עלינו, יש מקרים רפואיים חריגים, כמו ניתוח בחו"ל וכדומה, בגללן צריך לקחת הלוואה. הבריאות חשובה יותר מכל דבר אחר, ולכן רבים לוקחים הלוואה או מבקשים תרומות כדי לממן את הניתוח.

 

  1. אירועי שמחה

אנשים לוקחים הלוואות על מנת לממן את חתונתם, את בר המצווה או בת המצווה של ילדיהם, וכדומה.

 

  1. שיפוץ הבית

אנשים רבים שמגיעים לבית חדש ורוצים לשנותו, או שנמצאים בבית מסוים תקופה ארוכה וזקוקים לשינוי, מתכננים לשפץ את הבית. עלות של שיפוץ הבית עולה לעיתים הון תועפות, ואזרחים רבים פונים לבנקים או לוקחים הלוואה חוץ בנקאית, על מנת לממן את השיפוץ.

 

  1. החזרת חוב קודם

תתפלאו לשמוע, אבל הסיבה השכיחה ביותר ללקיחת הלוואה היא החזרת חוב קודם.

אנשים אשר לקחו הלוואה בגלל סיבות שונות, נקלעים למינוס בגלל הוצאות לא מתוכננות, חוסר בקרה ושליטה על הוצאת הכסף וכו'. כך הם נאלצים לקחת הלוואה שתסגור להם את החוב הקודם.

 

לסיכום- אם אתם לוקחים – תיקחו בתבונה

בכל שלב בחיינו יש סיבות ללקיחת הלוואה. אם זה בזמן החתונה, טיפול בילדים, חופשות, שכר דירה, הקמת עסק חדש, ועוד. עם זאת, לקיחת הלוואה צריכה להיות מהלך מושכל ומחושב, כדי לא להיגרר לחובות מיותרים ולהיכנס ללופ שקשה לצאת ממנו.

לכן, תפעלו בחכמה ובהתאם ליכולת ההחזר שלכם.

*אי עמידה בפירעון ההלוואה עלולה לגרור חיוב בריבית פיגורים והליכי הוצאה לפועל.

כספים

 

המאמר שימושי ?
שתפו עם החברים בקליק

מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך

משרד מושלם
איך לרהט את המשרד המושלם?

משרד מושלם זה לא סתם פינוק. מדובר בפרודוקטיביות ושביעות רצון של העובדים וכתוצאה ישירה מכך גם ברווחיות של החברה. כך שזה לא המקום להתפשר. כדי לרהט משרד מושלם, ליצור אווירה

למאמר המלא »
6 דרכים להשתפר בפוקר
6 דרכים להשתפר בפוקר

פוקר הוא משחק שבו משתתפים רבים מכל רחבי העולם, כשכל אחד מנסה להשיג את היד הטובה ביותר ולנצח את היריבים שלו. למרות המראה הפשוט של המשחק, פוקר מציע אתגרים מסובכים

למאמר המלא »