איך עצמאיים מחליטים על הפסקות בזמן עבודה?

ישראלים רבים בוחרים להקים עסק משל עצמם, ובכך להיות עצמאיים ואדונים לעצמם. הבחירה בלהיות עצמאי כרוכה ביכולת לעבוד קשה, במשמעת עצמית רבה ובקיומו של סכום כסף התחלתי שאיתו ניתן יהיה להתחיל ולהפעיל את העסק. עם זאת, יש לא מעט יתרונות בלהיות עצמאי – ואחד מהם נוגעות לנושא ההפסקות בעבודה.

 

היתרונות שבלהיות עצמאי

כאמור, ישנם לא מעט יתרונות בלהיות עצמאי. לעצמאיים אין בוס על הראש, ולכן יש להם יכולת וגמישות רבה יותר להחליט על לוח הזמנים שלהם. אפשר לפתוח את העסק יותר מאוחר משעות הפתיחה הרגילות, או לסגור אותו יותר מוקדם. במידה ובעל העסק חולה, הוא יכול להחליט שהוא נשאר בבית אותו יום מבלי להודיע לאיש.

בנוסף, עצמאיים יכולים להחליט על הפסקות בזמן העבודה – בין אם בזמן יום עבודה, או בין אם מדובר בתקופה ארוכה יותר שבה הם מרגישים כי לא יוכלו להמשיך לעבוד. אמנם יש שיקולים גם מנגד, כמו אובדן פרנסה ולקוחות למשל, אך זוהי החלטה שהעצמאי לוקח לבדו – הוא לא תלוי באדם מעליו שיצטרך לאשר זאת.

 

גם לעצמאיים מגיע החזרי מס

ודאי תשאלו את עצמכם – אילו החזרי מס מגיעים לעצמאיים? הרי הם משלמים לעצמם את המיסים, ולכן יודעים בדיוק כמה הם נדרשים לשלם.

עם זאת, לא תמיד זה המצב. ישנם מקרים בהם עצמאי החליט באמצע השנה לסגור את העסק ולהתחיל לעבוד בתור שכיר. במקרה כזה, יהיה הפרש בין הסכום שאותו אדם שילם כעצמאי, לבין הסכום שירד ממשכורתו בכל חודש בהיותו שכיר.

מקרה נוסף בו עצמאי עשוי להיות זכאי להחזר מס הוא במידה והיו לו הכנסות ממספר מקורות שונים, או הכנסה חד פעמית.

 

כיצד תוכלו לבדוק האם מגיע לכם החזר מס?

אתם גם אתם מעוניינים לבדוק האם אתם זכאים להחזרי מס, תוכלו לעשות זאת בקלות דרך אתר האינטרנט "הגנה". באתר תוכלו למצוא שאלון קצר, בו תצטרכו למלא מספר פרטים על מהלך חייכם, על המשכורת הממוצעת שלכם ועל המשכורת הממוצעת של בן או בת הזוג (במידה ויש כאלו).

המענה על השאלון הוא מהיר ופשוט, ולא דורש מכם כל התחייבות או הזנת פרטים שיגרמו לכם להרגיש חוסר נוחות.

נוסף על כך, באתר תוכלו למצוא את כל הפרטים על החזרי מס באופן כללי, ועל נסיבות נוספות שעשויות לזכות אתכם בהחזרים אלו. חלקים נרחבים באוכלוסייה זכאים להחזרי מס, ולעיתים אף ממספר מקורות שונים (למשל, אם אתם עצמאיים אך גם הורים לילדים, או סטודנטים, בני גיל הזהב, משפחה חד הורית, עולים חדשים ועוד מספר רב של זכאויות).

מומלץ מאוד להיכנס לאתר ולמלא את השאלון הקצר. מי יודע, אולי מחכה לכם סכום כסף בקופת המדינה שאתם אפילו לא מודעים לקיומו?

 

מגדלי מטבעות גדלים

המאמר שימושי ?
שתפו עם החברים בקליק

מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך

האם השקעה בטיקטוק יכולה להחזיר את עצמה
האם השקעה בטיקטוק יכולה להחזיר את עצמה?

טיקטוק היא הכוכבת החדשה בעולם התוכן הדיגיטלי, והיא מתאפיינת בסירטונים קצרים, קולעים ו-ויראליים במיוחד. האלגוריתם של טיקטוק מאפשר חשיפה אורגנית למליוני משתמשים ברחבי העולם, ולכן בעלי עסקים מוכנים להשקיע בפלטפורמה

למאמר המלא »