קניות גדולות בחו"ל – האם שווה לי?

מדיניות השמיים הפתוחים שהחלה לפני מספר שנים בישראל עשתה שינוי גדול בענף התעופה, הגבירה את התחרות בי חברות התעופה וכך הוזילה את מחירי הטיסות. מאז ועד היום (עד שהגיע נגיף הקורונה כמובן), צמחה בהיקף מהיר "תיירות השופינג" – נסיעה קצרה לחו"ל, שנועדה בעיקרה על מנת לערוך שופינג ולחדש את המלתחה שלנו. האם נסיעות אלו משתלמות גם מבחינת המיסים?

 

החזרי מס על מוצרים שרכשתם בחו"ל

לא כולם יודעים זאת, אבל בהחלט ניתן לקבל החזרי מס על מוצרים שרכשתם בחו"ל. מדובר על מוצרים שקניתם לשימושכם האישי גם בעתיד – מוצרי אלקטרוניקה, ביגוד, כלי בית ומוצרים שונים נוספים. יש לשים לב שלא ניתן לקבל החזר מס על הוצאות שאתם מוציאים במדינת היעד עצמה (כמו למשל כניסה לאטרקציות או תשלום במסעדות ובתי מלון).

כל מדינה מציעה הסדרים אחרים לקבלת החזרי מס, כך שיש לבדוק זאת ספציפית למדינה אליה אתם נוסעים. מדינות שנוקטות בגישה כזו עושות זאת כדי לעודד את התיירות למדינה שלהן, ולגרום לתיירים שכבר הגיעו להוציא יותר כסף.

 

כיצד מקבלים החזר מס על מוצרים אלו?

קודם כל, כפי שכבר ציינו, חשוב לבדוק לפני הקנייה את הסדרי המס באותה מדינה – למשל את סכום הקנייה המינימלי שמזכה בהחזרי מס. הסכום מחושב לרוב לפי קנייה שנערכה בחנות מסוימת בביקור אחד (כך שאם ביקרתם באותה החנות מספר פעמים ובכל פעם מצאתם עוד משהו לקנות, הדבר לא ייחשב לצורך החזר המס).

ברגע הקנייה, יש לבקש מהמוכר טופס של החזר מס על הקנייה שלכם. בעת מילוי הטופס, המוכר ככל הנראה יבקש מכם להציג את הדרכון שלכם, כדי למלא את הפרטים שלכם (כך שיש לוודא כי הדרכון שלכם נמצא בהישג יד).

כאשר אתם נמצאים בשדה התעופה לפני שאתם עוזבים את המדינה וחוזרים לארץ, תצטרכו לעבור בדלפק המכס ולקבל אישור רשמי על החזר המס. לצורך קבלת האישור אתם תידרשו להציג את המוצרים שקניתם שעליהם אתם מבקשים את ההחזר, כך שאם מדובר במוצרים גדולים שארוזים במזוודה – תעברו בדלפק המכס לפני שאתם שולחים את המזוודות למטוס.

 

איך ניתן לבדוק האם אתם זכאים להטבות מס נוספות?

לא רק קניות בחו"ל מזכות אתכם בהחזר מס – תוכלו לקבל החזרים על מגוון מצבים נוספים שקשורים למצב ונסיבות החיים שלכם. ישנם שינויים בתחום הבריאותי, התעסוקתי, הכלכלי או המשפחתי בחייכם שיכולים לזכות אתכם בהחזרי מס.

בדקו אם מגיע לכם החזר מס על ידי כניסה לאתר החזרי המס. באתר תמצאו מחשבון זכאות, בו תוכלו למלא מספר פרטים על מהלך חייכם ועל גובה המשכורת החודשית הממוצעת שלכם. בעזרת המחשבון תוכלו לדעת האם תוכלו לקבל את ההחזרים. הבדיקה היא חינמית ונועדה אך ורק לרווחתכם האישית, אל תפספסו את ההזדמנות!

 

החזר מס

המאמר שימושי ?
שתפו עם החברים בקליק

מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך

פנים משרדים מודרניים
איך לעצב את המשרד שישדר יוקרה

הרושם הראשוני הוא חשוב, ובמיוחד כשמדובר במשרד. המשרד הוא המקום שבו אתם פוגשים לקוחות, שותפים ועובדים, והוא צריך לשקף את המקצועיות והאמינות שלכם. עיצוב משרד יוקרתי יכול לתרום רבות ליצירת

למאמר המלא »