כל הסיבות לקבל החזר מס

אם יש משהו שכולנו שומעים עליו כבר משחר ילדותנו, זה שאומנם המדינה שלנו מאוד מתקדמת ומודרנית, אך תשלומי המיסים בה מאוד גבוהים. אומנם זה נכון שבדרך כלל מי שמנהל עסק עצמאי מודע יותר לעניין הזה, כי מטבע הדברים הוא צריך להיות יותר מעודכן בכל התשלומים, אך גם שכירים משלמים סכומים גבוהים מאוד של מיסים. לכן ברור מדוע גם אתם, כמו לא מעט אזרחים אחרים במדינה, מאסתם בעניין וברור מדוע אתם תוהים האם יש משהו לעשות בנידון. זה נכון שתוכלו לפנות לדרך לא חוקית ופשוט לנסות להעלים מס, אך אתם יכולים להיות בטוחים שאם יתפסו אתכם – העונש הצפוי לכם יהיה חמור ביותר. לכן חשוב שתדעו שיש דרך אחרת לשלם פחות והיא: לבדוק האם מגיעים לכם החזרי מס. למעשה במסגרת החזרי מס זה לא שאתם לא משלמים, אתם משלמים והרבה, אך במידה ואתם זכאים – אתם מקבלים החזרים.

חישובים

איך בודקים האם אתם זכאים להחזרי מס?

מה שרוב האנשים לא לגמרי יודעים, זה שאומנם כולנו משלמים מיסים גבוהים, אך רבים מאיתנו גם נכנסים לפחות לקטגוריה אחת של אנשים שזכאים להחזרי מס. לדוגמא, נשים שהן חד הוריות זכאיות להחזרי מס, וכך גם הורים לילדים שלומדים במסגרת החינוך המיוחד. אפילו אנשים שמשקיעים בבורסה זכאים להחזרי מס וגם אנשים שלמדו תואר ראשון, שני או עשו דוקטורט. לכן טבעי שגם אתם, כמו לא מעט אנשים אחרים במדינה, זכאים להחזרי מס ואתם פשוט לא מודעים לכך. זו הסיבה שבגללה, בשלב הראשון, כדאי יהיה לבדוק האם אתם באמת נכנסים לקטגוריה כזאת, כי אם מגיעים לכם החזרים, למה שתוותרו עליהם? זה נכון אומנם שבעולם אידיאלי רשות המיסים עצמה היא זו שהייתה צריכה לחפש אתכם ולבשר לכם על ההחזרים שמגיעים לכם, אך בישראל זה לא כך. מצד שני, היום רשות המיסים פועלת בצורה הרבה יותר יעילה מאשר בעבר. זה אומר שמהרגע שבו יקבלו את הבקשה שלכם, לא יעבור זמן רב מידי עד שתקבלו את הכספים שמגיעים לכם, אז למה אתם מחכים?

אפשר לעבור את התהליך עם עזרה מקצועית

כל מה שקשור לבירוקרטיה תמיד מרתיע אתכם? אתם יודעים שמגיעים לכם החזרי מס בגין סיבה כזו או אחרת אך אתם נמנעים מהגשת הבקשה בגלל הבירוקרטיה? אם כך, דעו שאתם לא לבד. החדשות הטובות הן שהיום יש מומחים רבים לנושא של החזרי מס, כך שבין אם אתם רוצים ייעוץ ובין אם אתם רוצים שמישהו יעשה את הדברים עבורכם בפועל – יש לכם אל מי לפנות. תוכלו לבחור יועצי מס או רואי חשבון מובילים, להפקיד בידיהם את המשימה וליהנות משירות מצוין. זו דרך חכמה שתוריד מכם את כל האחריות לדאוג לעניין, כך שבהחלט שווה לכם לנסות זאת.

המאמר שימושי ?
שתפו עם החברים בקליק

מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך

חשבונית מס
מה זה מודל חשבוניות ישראל?

מודל חשבוניות ישראל שנכנס לתוקף בחודש מאי לשנת 2024 הוביל להתעניינות ערה בנושא. גולשים רבים שמעו על המונח בתקשורת וברשתות החברתיות, אך מעטים הם אלה שהספיקו להכיר בו מקרוב. עובדה

למאמר המלא »