למה כדאי לי לקחת יועץ משכנתאות פרטי?

לתהליך רכישת הדירה נלווים לא מעט תהליכים נוספים, כאשר אחד המשמעותיים מביניהם הוא תהליך לקיחת המשכנתא, הלוואה אשר תלווה אותנו לאורך מספר שנים. תהליך לקיחת המשכנתא מעמיד בפנינו לא מעט התלבטויות – האם לקחת את ההצעה הראשונה? לסמוך על יועץ המשכנתאות בבנק? או אולי דווקא יועץ משכנתאות פרטי?

 

משכנתא – ההלוואה הגדולה ביותר בחיינו

רכישת דירה היא בין הדברים החשובים ביותר שנעשה במהלך חיינו, כאשר גובה העסקאות הממוצע לרכישת דירה בישראל, מחייב כמעט כל אחד מאיתנו לפנות אל הבנק בבקשה לקבלת הלוואה, הלוואה המוכרת לנו בשם משכנתא.

תהליך לקיחת המשכנתא מהבנק מלווה בלא מעט התלבטויות ושאלות, שלא תמיד יש לנו את התשובות עליהן, כמו האם לקיחת את הצעת המשכנתא הראשונה שקיבלנו? האם ניתן לסמוך על יועץ המשכנתאות של הבנק? או אולי עלינו לבחור דווקא יועץ משכנתאות פרטי?

 

ייעוץ משכנתאות

בראש ובראשונה, חשוב להבין כי משכנתא היא לא עוד הלוואה שאנחנו לוקחים, כאשר סכומי ההלוואה המשמעותיים, יחד עם תקופת ההלוואה הממושכת, הופכים יחדיו כל שינוי וכל אחוז ריבית לגורמים בעלי השפעה מהותית על גובה ההחזר שנשלם מידי חודש בכלל ובסוף תקופת ההלוואה בפרט.

לפיכך, מומלץ שלא להסתמך על מחשבוני משכנתא למיניהם או פשוט לסמוך על ההצעה הראשונה שקיבלנו. כמו כן, ניסיון ללמוד באופן עצמאי את כל סוגיית המשכנתאות והמונחים הנלווים אליה, עלול לעלות לנו בסופו של דבר בלא מעט כסף. ולכן, לייעוץ משכנתאות על ידי גורמים מקצועיים ומנוסים, כפי שתוכלו למצוא אצל אהד וייס – ייעוץ משכנתאות, אין תחליף.

 

למה דווקא יועץ משכנתאות פרטי?

לאחר שהבנו את החשיבות של ייעוץ משכנתאות, נותר לנו לפתור התלבטות אחת מפורסמת והיא – האם ניתן לסמוך על ייעוץ המשכנתאות של הבנק? או שמא עלינו לבחור דווקא יועץ משכנתאות פרטי?

למעשה, התשובה לשאלה זו טמונה בגוף השאלה. בעוד שיועץ משכנתאות מטעם הבנק פועל לטובת האינטרסים של הבנק, הרי שיועץ משכנתאות פרטי יפעל לטובת האינטרסים האישיים שלכם בלבד מול הבנק. מלבד זאת, יועץ משכנתאות פרטי יוכל לפנות למספר בנקים ולמקסם את יכולת המיקוח שלנו, באופן שיביא לתנאי משכנתא אופטימליים.

 

כיצד בוחרים יועץ משכנתאות פרטי?

בחירת יועץ משכנתאות פרטי צריכה להתחשב בכמה פרמטרים עיקריים, ביניהם: מספר שנות הניסיון והמקצועיות של יועץ המשכנתאות, קשרים נרחבים עם כל הבנקים הגדולים והמלצות של לקוחות אחרים, אשר קיבלו תנאי משכנתא מעולים.

 

לסיכום

תהליך לקיחת משכנתא מלווה בלא מעט שאלות והתלבטויות, כאשר אחת הבולטות מביניהן היא, האם ניתן להסתפק בייעוץ משכנתאות מטעם הבנק או שאולי כדאי להיעזר ביועץ משכנתאות פרטי? וכפי שראינו, התשובה היא שבהחלט חשוב ומומלץ לפנות ליועץ משכנתאות פרטי, שיפעל בהתאם לאינטרסים שלנו בלבד, לקבל תנאי משכנתא אופטימליים.

יועץ משכנתאות פרטי

המאמר שימושי ?
שתפו עם החברים בקליק

מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך

חשבונית מס
מה זה מודל חשבוניות ישראל?

מודל חשבוניות ישראל שנכנס לתוקף בחודש מאי לשנת 2024 הוביל להתעניינות ערה בנושא. גולשים רבים שמעו על המונח בתקשורת וברשתות החברתיות, אך מעטים הם אלה שהספיקו להכיר בו מקרוב. עובדה

למאמר המלא »